Strona głównaAktualnościW Świdnicy będą kręcone zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Plac Zabaw”

W Świdnicy będą kręcone zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Plac Zabaw”

W przyszłym tygodniu w Świdnicy rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Plac Zabaw” według scenariusza i reżyserii Bartosza Kowalskiego. Film ten jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego realizacja odbywa się na terenie województwa dolnośląskiego. Obraz ten opowiadać ma o trudnych relacjach między nastolatkami i dorosłymi. Fabuła obejmuje jeden ważny dzień z życia trójki bohaterów, którzy kończą szkołę podstawową.

Ekipy filmowej spodziewać się możemy w Świdnicy już 21 lipca na Osiedlu Zawiszów przy ul. Władysława Łokietka 19 i ul. Henryka Brodatego 30 oraz w kwiaciarni „Konefka” przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Kolejnym miejscem, które odwiedzą filmowcy będzie Osiedle Słowiańskie, a konkretnie ulica Serbska, gdzie aktorzy pojawią się 1 sierpnia.

Następne dni zdjęciowe, czyli 4 oraz 17 i 18 sierpnia to akcja rozgrywająca się na trasie od Galerii Świdnickiej w kierunku pl. Drzymały, ul. Garbarskiej i pl. Ludowego.

Ostatnie dni pracy ekipy filmowej w Świdnicy, czyli 19 i 20 sierpnia będą miały miejsce ponownie na Osiedlu Zawiszów, w rejonie skrzyżowania ulic Kazimierza Odnowiciela i Henryka Brodatego.

Świdniczanie będą mieli okazję przyglądnąć się pracy filmowców, a miasto zagości na dużym ekranie. Działania związane z realizacją filmu nie będą powodowały utrudnień w ruchu drogowym.

pisf

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl