Strona głównaAktualnościW Strzegomiu powstaje nowy skwer (FOTO)

W Strzegomiu powstaje nowy skwer (FOTO)

U zbiegu ul. Świdnickiej i ul. Kasztelańskiej w Strzegomiu trwają obecnie prace związane z modernizacją znajdującego się tam skweru. Już niedługo miejsce to zmieni swój dotychczasowy – nieciekawy – wygląd i będzie cieszyć oczy spacerujących tamtędy strzegomian i turystów.

Przebudowa tego terenu jest ściśle związana z trwającym do niedawna remontem ulicy Świdnickiej.

– Chcieliśmy, by ten skwer nawiązywał swoim wyglądem do wyremontowanej ul. Świdnickiej. W ten sposób wszystko będzie się ładnie komponowało i uzupełniało – informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Na terenie przebudowywanego miejsca powstaną nowe ciągi pieszych, które zostaną wykonane z odzyskanych płyt granitowych i kostki granitowej. Nasadzona będzie oczywiście nowa nawierzchnia trawiasta i 6 platanów. Teren wokół pomnika zostanie oczyszczony, a drzewa skorygowane. Całość zostanie dopełniona nowymi ławkami i koszami parkowymi. Prace potrwają do końca maja. Wykonawcą modernizacji skweru jest Zakład Usług Komunalnych sp. z o. o. w Strzegomiu. Koszt robót wynosi ok. 45 tys. zł.

UM Strzegom

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl