Strona głównaAktualnościW górę po widoki z przeszłości Dzierżoniowa

W górę po widoki z przeszłości Dzierżoniowa

Chcesz porównać, jak wyglądał Dzierżoniów przed laty, a jak wygląda teraz? Przeżyj swoistą „podróż w czasie” i wejdź na ratuszową wieżę widokowa. Z tarasu na górze możesz podziwiać widoki na miasto, a wchodząc po ponad 150 schodach obejrzysz galerię obrazów na płótnie ze starymi pocztówkami.

W sumie jest ich 34. Na starych fotografiach widać, jak wyglądały niektóre budynki, ulice i obiekty przed wojną lub krótko po niej. Można poczuć klimat dawnego Reichenbachu, wyobrazić sobie, jak żyli jego dawni mieszkańcy, zobaczyć, co się przez lata zmieniło. Przystając, by przyjrzeć się reprodukcjom pocztówek, zyskasz pretekst, by nieco odsapnąć przy wspinaczce na wieżę. Wprawdzie nie jest wysoka, bo ma 47 m, ale pokonanie ponad 150 schodów czasem wymaga krótkiego odpoczynku po drodze. Teraz umilą go historyczne widoki.

Kto wie, może zainspirują Cię one do sięgnięcia po wydawnictwa o przeszłości naszego miasta i poznania jego dziejów? Można je nabyć w Wydziale Promocji Urzędu Miasta, który prowadzi Centrum Informacji Turystycznej. To właśnie w CIT-cie można kupić bilety na wieżę ratuszową. Kosztują one 2 zł (normalne) lub 1 zł (ulgowe (dla dzieci i młodzieży oraz seniorów).

galeria w wieży

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl