Strona głównaAktualnościW Dzierżoniowie powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe (FOTO)

W Dzierżoniowie powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe (FOTO)

Stary dworzec w Dzierżoniowie odchodzi do lamusa. Jego miejsce zajmie nowoczesne centrum przesiadkowe obsługujące mieszkańców powiatu i turystów. Zmieni się nie tylko budynek, ale i jego otoczenie. Jak? Popatrz.

Monitoring z podglądem na perony, multimedialnym systemem informacji, miejsca noclegowe, wypożyczalnia rowerów, czytelnia, kącik zabaw dla dzieci, telewizja w poczekalni, bezpłatny dostęp do internetu, bezpłatne punkty do doładowań urządzeń mobilnych. Także nowe parkingi i pierwszy w naszym powiecie punkt ładowania samochodów elektrycznych. To tylko część rozwiązań, które znalazły się w wybranej koncepcji na centrum przesiadkowe.

Do ogłoszonego przez miasto konkursu złożono trzy prace. Zwyciężyła propozycja wrocławskiej AGP Sp. z o.o. i Wspólnicy spółka komandytowa. To właśnie z nią będzie podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej inwestycji.

Centrum przesiadkowe ma być funkcjonalne i łączyć wszystkie usługi komunikacji publicznej. Jego sercem będzie budynek dworca, ale mocno zmieni się także pobliski teren przystanków komunikacji miejskiej.

Po wykonaniu tej inwestycji najbliższe okolice dworca będą także wizytówką dla odwiedzających Dzierżoniów turystów. Szczególnie że wiele dobrego dzieje się także w sąsiedniej parowozowni, która niebawem będzie miejscem tętniącym życiem.

Nagrodzone prace konkursowe można oglądać do 24 lipca w holu Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na I piętrze w godzinach od 8.00 do 16.00.

Nagrodzone prace to:
– nagroda główna – AGP Sp. z o.o. i Wspólnicy spółka komandytowa – zlecenie na wykonanie dokumentacji projektowej
– drugie miejsce – Goldman and White Line Architects Sp. z o.o., spółka komandytowa Poznań – 4 tys. zł.

WIĘCEJ WIZUALIZACJI CENTRUM PRZESIADKOWEGO W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniów koncepcja centrum przesiadkowe (4)

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl