Strona głównaAktualnościV Kongres Regionów pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

V Kongres Regionów pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Prezydent RP Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem Ogólnopolski Kongres Regionów. V edycja najważniejszego i największego spotkania samorządowców odbędzie się za niespełna dwa tygodnie, 10-12 czerwca w Świdnicy (Dolny Śląsk).

– Zaplanowane na tak dużą skalę spotkanie przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedsiębiorców i inwestorów bez wątpienia przyczyni się do pogłębienia współpracy różnych środowisk działających na rzecz lokalnych społeczności. Szczególnie cenne jest – w kontekście tegorocznych wyborów samorządowych – że pragną Państwo podkreślić rolę samorządowców jako kreatorów i liderów ważnych procesów, służących rozwojowi całego kraju – czytamy w decyzji o patronacie przekazanej przez Sławomira Rybickiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Tegoroczna edycja Kongresu Regionów odbędzie się pod hasłem „Przywództwo, odpowiedzialność, kreatywność” i dotyczyć będzie nowej roli władz samorządowych.

Kongres Regionów w Świdnicy to największe w Polsce spotkanie samorządowców, ludzi nauki, biznesu i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego kraju. W każdej edycji Kongresu Regionów bierze udział blisko 2 tys. osób z całej Polski. W trakcie trzech dni kongresowych odbywa się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych.

Gościem specjalnym V Kongresu Regionów będzie Rudolph Giuliani – legendarny burmistrz Nowego Jorku. W spektakularny sposób zmienił oblicze jednej z największych metropolii świata. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami podzieli się z uczestnikami tegorocznego Kongresu Regionów. Wykład Rudolpha W. Giulianiego to przede wszystkim historia tego, jak stał się znanym przywódcą, z wieloma barwnymi historiami kształtującymi jego styl oraz wiele porad, jak być skutecznym, szczególnie w trudnych okolicznościach. Opowiada o tym, jak udało mu się przejąć kontrolę, zostać przywódcą i uświadomić nowojorczykom, że pod jego rządami, są w dobrych rękach.
Jest autorem książki „Przywództwo”, którą jeden z popularnych amerykańskich magazynów zrecenzował krótko słowami: „Skuteczne porady mistrza zarządzania. Giuliani ponownie pokazuje dlaczego ma miliony wielbicieli.”

logo_kongres

Organizatorzy: Miasto Świdnica oraz Ringier Axel Springer Polska – wydawca tygodnika Newsweek, miesięcznika Forbes i gazet codziennych Fakt i Przegląd Sportowy.

Patroni i partnerzy:

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego,

Honorowy Partner Merytoryczny – Komisja Europejska,

Partnerzy Merytoryczni: Związek Miast Polskich, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Związek Powiatów Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza.

Partner Strategiczny: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, PGNiG, KGHM Polska Miedź S. A.

Partnerzy Główni m. in. Miasto Wrocław, Europejska Stolica Kultury, PKO Bank Polski.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl