Strona głównaAktualnościUwaga na utrudnienia na szlakach w Karkonoszach

Uwaga na utrudnienia na szlakach w Karkonoszach

W poniedziałek, 8 czerwca, zamknięte zostaną z powodu remontu mosty na rzece Kamiennej i na Szklarce, na szlaku prowadzącym z parkingu przy Drodze Krajowej nr 3 do Wodospadu Szklarki i Schroniska Kochanówka. Do wodospadu dojście będzie możliwe od strony Piechowic, od tzw. Betonowego Mostu (przy Drodze Krajowej nr 3) szlakiem zielonym, a później niebieskim. Możliwe jest też dojście od strony Szklarskiej Poręby, od Campingu pod Ponurą Małpą przez Chatę Walońską szlakiem czarnym.

Chcemy by utrudnienia potrwały jak najkrócej, dlatego prace, zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, mają zostać zakończone do 30 czerwca.

Mosty wymagają pilnej naprawy, szczególnie, że na jeden z nich, w sobotę 30 maja zwaliło się drzewo. Most został wyłączony z ruchu. Szczęśliwie obie przeprawy już wcześniej zostały zakwalifikowane do remontu i są na ten cel zabezpieczone pieniądze, które Karkonoski Park Narodowy zaoszczędził na remontach szlaków realizowanych przy wsparciu Unii Europejskiej. Dlatego możliwe jest rozpoczęcie remontu zaraz po długim, czerwcowym weekendzie.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

wodospad szklarki

UM Szklarska Poręba

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl