Strona głównaAktualnościUroczyste zakończenie konkursu fotograficznego w Pubie Izi Rajder

Uroczyste zakończenie konkursu fotograficznego w Pubie Izi Rajder

Dnia 22 marca 2014 roku w Pubie IZI Rajder w Świdnicy odbyło się zakończenie konkursu fotogarficznego na zdjęcie wykonane urządzeniem mobilnym oraz pokaz zdjęć. Organizatorami wydarzenia była Świdnicka Fotografia Niezależna.

Około godziny 20.15 zjawiłem się na sali, na której już było kilka zapełnonych stolików. W tle grała delikatna muzyka. Z rzutnika na ekranie pokazywał się obracany GIF w postaci pomnika przy dawnym domu handlowym Merkury. Zbliżając się bliżej sceny witałem się z gośćmi i uczestnikami konkursu. Podszedłem do Dj-a spytać się czy wszystko w porządku, okazało się, że to manekin z twarzą Bin Ladena. Sporo gości uśmiało się do łez jak zobaczyli kukłę za konsoletą.

Pół godziny później na imprezie był już ponad pięćdziesiąt osób. Nagle z głośników wylała się głośniej muzyka muzyka Masali Soundsystem w typowo indyjskim transie. To czas by wejść na scenę. Ja czyli Paweł Buczma, Piotr Kulej i przedstawciele stowarzyszenia Teraz Sudety (Grzegorz Kostrzewa i Darek Spilnyk) stanęliśmy z dumą i z uśmiechem na twarzach równo na scenie. Była mowa powitalna, oklaski. Wyświetliliśmy zdjęcia konkursowe, których było 85.

Autorzy mogli wybrać kategorie tematyczne:

1. Otaczający cię świat.

2. Reportaż.

3. Twórcza wizja.

4. Inwestycje.

Po burzliwych i męczących kilkugodzinnych obradach w naszym tymczasowym biurze wyłoniliśmy cztery GRAND PRIX. Oto wyniki:

Otaczający cię świat. Milena Marcinek

Reportaż. Jowita Skała

Twórcza wizja. Piotr Żabrowski

Inwestycje. Sylwia Brzęczek

Nagrodzeni otrzymali ciekawie skonstruowane statuetki z tajemniczą maścią i kliszą fotograficzną, które wzbudziły burzę oklasków i śmiech wśród tłumu. Kategoria INWESTYCJE była pod patronatem Teraz Sudety i to właśnie oni wręczyli statuetkę złotej kielni z przytwierdzonym telefonem komórkowym.

Po rozdaniu nagród na scenę zaprosiłem przedstawiciela Spotkań z poezją, świdnickiego poetę Grzegorza Skoczylasa, który wyrecytował kilka swoich wierszy.

Na koniec wyświetliliśmy zdjęcia i kilka filmów z ostatnich dwóch naszych plenerów w Pszennie i Wiśniowej. Impreza zakończyła się około godziny 23.00

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy ponownie do wzięcia udziału w naszych konkursach, plenerach i spotkaniach oraz do śledzenia poczynań Świdnickiej Fotografii Niezależnej na stronie FACEBOOK oraz na portalu Teraz Sudety.

Autor wpisu: Paweł Buczma ( ŚFN)

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl