Strona głównaAktualnościUlica Dworcowa w Żarowie wkrótce w nowej odsłonie

Ulica Dworcowa w Żarowie wkrótce w nowej odsłonie

Teren przy ulicy Dworcowej w Żarowie przejdzie gruntowną zmianę. Jeszcze w tym roku rozpocznie się jego przebudowa. Plac zostanie utwardzony kostką betonową, pojawią się nowe obrzeża betonowe i zniknie stary przystanek autobusowy.

– Ulica Dworcowa w Żarowie nabierze nowego wyglądu. Dziś już, w dużej mierze dzięki budowie nowoczesnego targowiska, teren ten odżył i nie straszy swoim wyglądem. Wkrótce, miejsce to znów zrobi się bardziej estetyczne. Na realizację tego zadania gmina Żarów pozyskała ponad 17 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – mówi Przemysław Sikora, kierownik Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W sprawie nowej inwestycji będą przeprowadzane również konsultacje z przedsiębiorcami i handlowcami, którzy prowadzą sklepy na tym terenie. Takie zaplanowane zostały pod koniec lipca.

Pieniądze zostały przyznane gminie Żarów na realizację projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Dworcowej w Żarowie – zakup kostki i obrzeży betonowych oraz wiaty przystankowej”.

dworcowa zarow

Źródło: UM Żarów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl