Strona głównaAktualnościTu mieszkam, tu zmieniam

Tu mieszkam, tu zmieniam

Bank Zachodni WBK zaprasza do udziału w konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam”, w ramach którego zostanie sfinansowanych aż 305 pomysłów lokalnych społeczności. W puli nagród jest łącznie kwota 1,5 miliona złotych! Hasłem przewodnim jest: „Masz dobry pomysł, chcesz coś zmienić, poprawić, zorganizować? Teraz możesz działać”. Pomysły zgłaszać można od 22 września do 23 listopada 2014 r. poprzez aplikację internetową fundacja.bzwbk.pl. Jednocześnie od 8 do 14 grudnia 2014 r. projekty będą wybierane przez internautów. Z tej okazji w najbliższą sobotę (18 października) między godz. 11:00 a 16:00 w Galerii Bielawskiej, Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander otworzy stoisko dla wszystkich aktywnych mieszkańców Bielawy, zainteresowanych udziałem w niecodziennym konkursie.

Każdy, kto ma pomysł, który ma szansę przyczynić się do konkretnej zmiany w jego społeczności lokalnej. Wystarczy zgłosić swoją inicjatywę za pośrednictwem dowolnej fundacji, stowarzyszenia, szkoły, gminy, domu kultury, parafii… Innymi słowy, instytucji lub organizacji pozarządowej, niekomercyjnej, posiadającej osobowość prawną. Internauci będą mogli wybierać projekty, które według nich przyniosą największą korzyść lokalnej społeczności. Ich faworyci z największą liczbą głosów zostaną wyróżnieni dodatkowymi nagrodami finansowymi w wysokości: 2 tys. zł, 3,5 tys. zł oraz 5 tys. zł.

Podczas specjalnego wydarzenia w Galerii Bielawskiej wszyscy zainteresowani dowiedzą się, gdzie i jak złożyć wiosek o bezzwrotną dotację na realizację swoich społecznych planów, jakie pomysły mogą zgłaszać oraz co będzie brane pod uwagę przy ocenie projektów.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK. Regulamin oraz szczegóły konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” są dostępne na stronie www.fundacja.bzwbk.pl Bank Zachodni WBK S.A. należy do międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 100 mln klientów, w 14 tysiącach oddziałów, w 30 krajach świata. Grupa jest obecna w Europie m.in. Hiszpanii, Polsce oraz w obu Amerykach. To właśnie w różnorodności rynków można odnaleźć niezwykły potencjał, dzięki któremu Grupa Santander wyróżnia się na tle innych globalnych banków również swoim zaangażowaniem w działania prospołeczne m.in. prowadzi największy w świecie program współpracy z uczelniami i studentami pod nazwą Santander Universidades. W ramach tego programu ponad tysiąc szkół wyższych z całego świata otrzymało w sumie już ponad 1 mld euro na projekty naukowe. Wizerunek Grupy Santander jest wspierany m.in. przez legendę piłkarskiego świata – Pele oraz dwukrotnego Mistrza Świata Formuły 1 – Fernando Alonso.

Więcej informacji na stronie Banku Zachodniego WBK.

hands_49930

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl