Strona głównaAktualnościTrzecia edycja Targów Produktu Regionalnego i Rękodzieła za nami

Trzecia edycja Targów Produktu Regionalnego i Rękodzieła za nami

To była już trzecia edycja Targów Produktu Regionalnego i Rękodzieła. Inicjatywa, w sobotni poranek, pomimo niesprzyjającej aury wyciągnęła z domów nie tylko mieszkańców Ząbkowic Śląskich.

Niesłabnącą popularnością cieszyły się produkty żywnościowe – aromatyczne wędliny, sery, przetwory i smakowite ciasta. Targi to także okazja, by kupić oryginalny prezent, bądź upominek z Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina.

Celem targów jest popularyzacja i promocja artystów regionu oraz ich produktów, niejednokrotnie przedstawiających np. Krzywą Wieżę. To wyjątkowa okazja do nabycia przedmiotów, które są wytworem rąk ludzkich, a nie maszyn i powstają tylko w jednym egzemplarzu. Kupujący mają pewność wysokiej jakości sprzedawanych wyrobów, jak również mają możliwość porozmawiania z lokalnymi twórcami, w jaki sposób dany produkt się wytwarza. Oprócz stałej ekspozycji wyrobów pojawiać się będą za każdym razem nowości i inne różnorodne produkty, tak aby uatrakcyjnić ofertę dla odwiedzających targi.

Zapraszamy stałych koneserów „odkrywania smaku tradycji” oraz wszystkich, którzy chcą skorzystać ze wspaniałych i ekologicznych wyrobów na kolejną edycję targów, które odbędą się 17 maja.

A 12 kwietnia, w sobotę przed Niedzielą Palmową, na ząbkowickim rynku odbędzie się Jarmark Wielkanocny. W trakcie, którego będzie można skosztować wielkanocnych potraw i poczuć smak zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Na przybyłych będą czekać liczne atrakcje: widowisko „tradycja i zwyczaje wielkanocne”, koncert zespołu pieśni i tańca, a także rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną i najpiękniejsze stoisko.

Źródło: UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl