Strona głównaAktualnościTrzeci dzień Strzegom Horse Trials wyłonił pierwszych zwycięzców

Trzeci dzień Strzegom Horse Trials wyłonił pierwszych zwycięzców

Trzeci dzień Strzegom Horse Trials 2015 wyłonił zwycięzców aż trzech konkursów: CI-short1*, CI-short1*J i CI-short2*. Dzisiaj rywalizację rozpoczęli także zawodnicy, startujący w ramach CI-long2* i CICO3* NC. W klasyfikacji indywidualnej Pucharu Narodów jak na razie prowadzi reprezentantka Belgii.

Dzisiaj zakończył się konkurs CI-short1*J. Najlepszym juniorem tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials 2015 została Gerdine Frens z Holandii na Wishfull Thinking (46,90 pkt. karnych). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Polski Małgorzata Cybulska na Sir Scotty, prowadząca po próbie ujeżdżenia. Zawodniczka ukończyła konkurs z łącznym wynikiem 52,50 pkt karnych. Trzecie miejsce również należy do Polki – Wiktorii Knap, startującej na Rinusie (52,70 pkt.).

Znamy już nazwisko zwycięzcy konkursu CI-short1*. To reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na Cleveland III, który prowadził od pierwszego dnia. Zawodnik utrzymał wynik po próbie ujeżdżenia (39,2 punktów karnych). Swoją pozycję utrzymała również Merel Blom z Holandii startująca na The Quizmaster. Mimo niewielkiego przekroczenia normy czasu na crossie nie spadła z drugiego miejsca. Konkurs ukończyła z łącznym wynikiem 42,90 punktów karnych. Z kolei na trzecie miejsce (z piątego) awansował nasz zawodnik – Kamil Rajnert, jadący na Libertinie, kończąc konkurs z łącznym wynikiem 44,00 punktów karnych.

Trzeci dzień Strzegom Horse Trials 2015 był także ostatnim dniem dla zawodników startujących w ramach CI-short2*. Wygrała Stephanie Bohe, startująca na 8-letniej klaczy Corona 94. Para ta prowadziła w konkursie od samego początku. Ostatecznie skończyła z łącznym wynikiem 38,50 punktów karnych. Próba crossu w „dwóch krótkich gwiazdkach” zebrała żniwo. Było aż jedenaście eliminacji, a tylko dwóch zawodników dojechało w normie czasu. Udało się to Sandrze Auffarth na Thalia l’Amaurial, która ukończyła ostatecznie konkurs na drugim miejscu z wynikiem 44,40 punktów karnych i Timowi Lipsowi na Tobruku (trzecie miejsce w konkursie z wynikiem 45,60). Niewiele do normy brakowało również Pawłowi Spisakowi dosiadającemu klaczy polskiej hodowli Strona II, dzięki czemu uplasował się na czwartej pozycji (45,90 pkt.).

Zakończyła się próba terenowa CI-long1*. Karin Donckers, Katharina Tietz, jak i Michael Jung (pary zajmujące kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce po ujeżdżeniu), zaliczyli cross bez punktów karnych w normie czasu. Cała trójka pokonała trasę w niemalże identycznym czasie. Jednak doskonała ocena z czworoboku Karin Donckers, dosiadającej Quartz de la Ferme, daje jej przewagę jednej zrzutki nad rywalami, a więc zawodniczka może sobie pozwolić na jeden błąd podczas jutrzejszej próby skoków przez przeszkody. Łączny wynik (po dwóch próbach) tej pary to 36,50 punktów karnych. Katharina Tietz i Lucky Comeback: 40,90 pkt., Michael Jung i fischerIncantas: 41,10 pkt.

Dzisiaj odbyły się dwie próby ujeżdżenia: CI-long2* i CICO3* NC.

W „dwóch długich gwiazdkach” prowadzą reprezentanci Niemiec: Gregor Bensmann na Nick Quick z wynikiem 76,25% oraz Nadine Marzahl na Valentine 18 (75,94%). Trzeci jest Andrew Hoy z Australii na The Blue Frontier z oceną 75,42% z czworoboku. Jutro przed zawodnikami próba terenowa. Pierwsza para tego konkursu wystartuje ze start-boxu już o 8:00 rano.

W konkursie CI-short3* zaliczanego do Pucharu Narodów w klasyfikacji indywidualnej na prowadzeniu jest Karin Donkers z Belgii dosiadająca Fletcha van ‚t Verahof, która pokonała o niecały punkt procentowy Andrew Hoy’a z Australii. Jej przejazd został oceniony na 75,06%. Trzecia po ujeżdżeniu jest Kristina Cook na De Novo News (71,92%).
Najlepszy z Polaków jest Paweł Warszawski startujący na Huzarze polskiej hodowli. Para plasuje się w połowie stawki na 20. miejscu z wynikiem 63,78% z ujeżdżenia.

W klasyfikacji drużynowej po próbie ujeżdżenia na prowadzeniu Australia z łącznym wynikiem 138,70 punktów. Druga jest ekipa Niemiec: 141,70 pkt, a trzecia – Wielkiej Brytanii (146,30).

Czwarty dzień Strzegom Horse Trials 2015 rozpoczynamy o 8:00 od próby terenowej, w której zobaczymy zawodników dwóch i trzech gwiazdek (CI-long2*, CICO3* NC i CI-long3*).