Strona głównaAktualnościTrwa rozbudowa sieci hot-spotów w Jeleniej Górze

Trwa rozbudowa sieci hot-spotów w Jeleniej Górze

Poszerzył się zasięg strefy wi-fi w centrum i na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze. W różnych punktach miasta można już swobodnie surfować w internecie. Spośród postulatów zgłaszanych przez młodych ludzi właśnie ten powtarzał się najczęściej. Obszary zasięgu będą sukcesywnie poszerzane. Wzmocnieniu ulegać również będzie sygnał.

.

.

 Instrukcja korzystania z sieci Hot-Spotów „Miejski Internet”

wifi_jelenia_gora

 

CO TRZEBA ZROBIĆ ABY SKORZYSTAĆ Z DARMOWEGO, BEZPRZEWODOWEGO DOSTĘPU DO INTERNETU W MIEŚCIE JELENIA GÓRA ?

1. Należy posiadać urządzenie wyposażone w bezprzewodową kartę sieciową (np. komputer przenośny typu laptop, notebook, netbook, lub inne urządzenie np: tablet czy też smartfon).

2. Po uruchomieniu komputera lub innego urządzenia należy uruchomić aplikację zarządzającą połączeniami z sieciami bezprzewodowymi i przeprowadzić wykrywanie sieci w zasięgu których aktualnie się znajdujemy.

3. Wśród dostępnych sieci bezprzewodowych wybrać i połączyć się z siecią Miejski Internet (nie ma potrzeby wpisywania żadnych haseł).

4. Po otrzymaniu adresu sieciowego i monitu o fakcie uzyskania połączenia z siecią Miejski Internet otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać adres dowolnej strony www.

5. Połączenie automatycznie zostanie przekierowane na stronę logowania do sieci. Ostatnim krokiem jest akceptacja regulaminu sieci bezprzewodowej.

6. Po upływie 45 minut stracimy połączenie z Internetem na czas 15 minut a przeglądarka zostanie przekierowana na stronę logowania. Gdzie będzie się można zalogować  po upływie 15 minut.   Aby skorzystać z darmowego Internetu należy powtórzyć działania z punktów 5 i 6.

Ograniczenia w świadczeniu usługi ?

1. Po upływie 45 minut dostęp do Internetu zostanie wstrzymany.

2. Kolejnego logowania do sieci będzie można dokonać po upływie 15 minut.

3. W sieci „Free Zone Miejski Hot Spot” obowiązuje miesięczny limit transferu danych na poziomie 750MB, oraz ograniczenie prędkości do 512kbit/s

4. Dostęp do sieci uzyskuje się po zaakceptowaniu regulaminu.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl