Strona głównaAktualnościTrwa modernizacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu

Trwa modernizacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu

Trwają zakrojone na dużą skalę prace związane z modernizacją Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Już niedługo obiekt ten będzie wizytówką naszej gminy i miejscem, gdzie mieszkańcy w niezwykle komfortowych warunkach będą mogli uprawiać wiele dyscyplin sportowych.

Na pytanie „Co pan myśli o remoncie stadionu OSiR?”, Zdzisław Szpak – strzegomski działacz sportowy odpowiada zdecydowanie. – Czekaliśmy na to 20 lat i nareszcie mamy kapitalny remont. Już w sezonie 2015/16 rundę jesienną IV ligi dolnośląskiej będziemy rozgrywać na dolnej płycie stadionu z zadaszoną trybuną – zaznacza.

DSCF1020

Na górnej płycie doczekamy się bieżni poliuretanowej i urządzeń lekkoatletycznych. Zachwytu remontem stadionu nie kryje prof. Jan Chmura – fizjolog, pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i maratończyk.

– Dla bardzo dużej grupy mieszkańców Strzegomia biegających i chodzących z kijkami ważnym będzie bieżnia i oświetlenie stadionu, bo wczesnym rankiem i późnym wieczorem będzie można korzystać z obiektu – podkreśla profesor. – Super! – mówi Irena Kowalska, która codziennie rano chodzi z kijkami po stadionie, a w pracy zawodowej nadzoruje inwestycję jako naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Swojego zadowolenia nie kryje także środowisko piłkarskie. – Wiele razy dopominaliśmy się o remont stadionu. W poprzedniej kadencji powstała koncepcja i nic. W zeszłym roku kiedy mówiono nam o tym, że powstaje kompleksowy projekt przebudowy stadionu, patrzyliśmy z niedowierzaniem. Wiedzieliśmy, że od projektu do realizacji droga daleka, ale teraz nasze marzenia stają się realne – mówią działacze AKS-u. – Dziś, patrząc na odkryte skały i kamienie, stało się pewne, że decyzja, aby na górnej płycie była ułożona sztuczna trawa, była jak najbardziej trafna. Koszt likwidacji skał, zwietrzeliny skalnej oraz ich wywózka byłaby bardzo kosztowna i pewnie do takiego remontu nigdy by nie doszło – dodaje jeden z członków zarządu strzegomskiego klubu.

– Sztuczna trawa pozwoli nam trenować praktycznie cały rok, a do tej pory musieliśmy wynajmować takie boiska w Świebodzicach czy Świdnicy. Wkrótce będziemy mieli własne i to oświetlone – uzupełnia młody piłkarz.

Należy dodać, że na sztucznej murawie mogą być rozgrywane również mecze ligowe. Dziś treningi i mecze odbywają są w Jaroszowie, Stanowicach i Kostrzy, i tylko drużyna seniorów swoje mecze w rundzie jesiennej rozgrywa na wyjeździe. Nie ma żadnego kłopotu z dojazdami, bo są one opłacane z dotacji, którą AKS Strzegom otrzymał z Urzędu Miejskiego. Boiska użyczono nieodpłatnie.

dolna płyta

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl