Strona głównaAktualnościSzybkie ściganie w Sudetach. Już wkrótce 24 Rajd Dolnośląski

Szybkie ściganie w Sudetach. Już wkrótce 24 Rajd Dolnośląski

Już niedługo wielkie ściganie w naszym regionie. Wielkimi krokami zbliża się 24. Rajd Dolnośląski, który w tym roku będzie ostatnią, 7. rundą LOTOS   Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2014 oraz 8. rundą Rajdowego Pucharu Polski. To właśnie w Polanicy – Zdroju rozstrzygnie się zacięta walka o najważniejsze tytuły mistrzowskie w rywalizacji krajowego czempionatu.

W roli dyrektora 24. Rajdu Dolnośląskiego debiutuje Łukasz Biegus, syn wielokrotnego dyrektora zawodów organizowanych przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej w latach wcześniejszych – Leszka Biegusa.

Tegoroczna edycja kultowego klasyka, jakim niewątpliwie jest Rajd Dolnośląski, zaplanowana jest na 16 -18 października 2014 roku. Zawody swą bazę będą miały w Polanicy – Zdroju. Tutaj zlokalizowane będą start i meta, a także park serwisowy oraz biuro rajdu i biuro prasowe.

24. Rajd Dolnośląski rozpocznie się w czwartek, 16 października od uroczystego, honorowego startu. Ceremonia odbędzie się o godz. 19:00 w samym sercu zabytkowego Parku Zdrojowego, obok sanatorium Wielka Pieniawa.

Ściganie w ramach 7. rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ruszy w piątek, 17 października po godz. 11:30 w Domaszkowie. Pierwszego dnia w planie jest 5 odcinków specjalnych, w tym widowiskowy super odcinek na ulicach Kłodzka. Na sobotę przygotowaliśmy dwie sekcje, każda z 3 odcinkami. Nie zabraknie m.in. lubianej przez kibiców Radkowskiej Perły.

Na trasę rajdu dla zawodników z RSMP złoży się 11 odcinków o łącznej długości 160km. Całkowita długość trasy, wraz z dojazdówkami,  wyniesie aż 596km.

W piątek wieczorem do rywalizacji na trasie dołączą załogi z Rajdowego Pucharu Polski. Dla nich zaplanowanych jest 7 oesów o długości. ok. 77km. Po raz pierwszy zawodnicy z tzw. drugiej ligi ścigać się będą na trasie ulicznego odcinka w Kłodzku. Na trasę wyruszać będą ok. 15 minut po przejeździe załóg z Mistrzostw Polski.

Zwycięzców 24. Rajdu Dolnośląskiego poznamy w sobotę, 18 października po godz. 16:00.

W tym roku wstęp na wszystkie odcinki specjalne 24. Rajdu Dolnośląskiego oraz do parku serwisowego, a także na start i metę jest bezpłatny.

WIĘCEJ O 24 RAJDZIE DOLNOŚLĄSKIM

rajd_dolnoslaski

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl