Strona głównaAktualnościSzukasz dobrych warunków i czynnych wyciągów? Zieleniec Ski Arena zaprasza

Szukasz dobrych warunków i czynnych wyciągów? Zieleniec Ski Arena zaprasza

Póki co aura w Polsce narciarzy nie rozpieszcza. Duża zmienność temperatury i niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że czynnych ośrodków narciarskich w Polsce jest jak na lekarstwo. Jednak dzięki specyficznemu klimatowi oraz ukształtowaniu terenu jednym z nich jest kurort Zieleniec Ski Arena, który każdego dnia czeka na spragnionych zimowych wrażeń narciarzy.

W sobotę 12 grudnia oficjalnie otwarty został w Zieleńcu sezon narciarski. Wśród wielu atrakcji, które tego dnia zostały dla narciarzy i turystów przygotowane najważniejsze były przede wszystkim dobre i stabilne warunki na narciarskich stokach. Przypomnijmy, że Zieleniec Ski Arena to jedyny na Dolnym Śląsku kurort, który czynny jest już przez wszystkie dni tygodnia.

Od poniedziałku do czwartku dostępna dla narciarzy jest 6-osobowa pomarańczowa kanapa oraz wyciąg Śnieżka, dzięki którym można szusować od godziny 9:00 do 16:00. Natomiast większa liczba wyciągów uruchamiana jest w weekendy. Już w najbliższy piątek, 18 grudnia będzie to także kanapa 4-osobowa Gryglówka, wyciąg talerzykowy N3 Patyczak I Nartorama oraz wyciąg M2 przy kościółku. Od piątku do niedzieli będzie można szusować aż do godziny 22:00.

Zieleniec 1

Natomiast w sobotę rusza kolej kanapowo-gondolowa Nartorama N2 z trasą Alpina oraz wyciąg Bartuś 1. Należy pamiętać jednak, że otwarcie poszczególnych wyciągów jest mocno uzależnione od warunków atmosferycznych. Jeżeli aura ulegnie drastycznej zmianie i nastąpi duże ocieplenie lub przyjdą opady deszczu, to poszczególne wyciągi mogą być niestety nieczynne.

Póki co warunki na stokach narciarskich są stabilne, a co ważniejsze – dobre. Jest to przede wszystkim efekt unikalnych cech zielenieckiego klimatu, który nawet wobec wyższych wartości temperatur w regionie pozwala na dośnieżanie stoków i utrzymanie ich w najlepszym stanie. Ale to także konsekwencja wielodniowej pracy ekipy stacji narciarskiej, która począwszy od 25 listopada konsekwentnie naśnieżała i dbała o pokrywę śnieżną, co nie było łatwe szczególnie po 6 grudnia, kiedy to przyszła na Dolny Śląsk odwilż.

Zieleniec 2

„Można powiedzieć, że na dobre weszliśmy w sezon narciarski. Bardzo dobrą decyzją było uruchomienie stoków już 5 grudnia, co pozwoliło na pierwsze w tym sezonie przetarcie i było dla nas swego rodzaju testem” – analizuje Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. „Obecnie warunki znacząco się poprawiły, a przede wszystkim ustabilizowały. Spadająca w nocy znacznie poniżej zera temperatura pozwala na utrzymanie dobrych warunków nawet wobec braku regularnych opadów śniegu” – dodaje Grzegorz Głód.

Zieleniec Ski Arena to jeden z największych kurortów narciarskich na Dolnym Śląsku. Oferuje narciarzom i snowboardzistom 24 wyciągi i koleje, na które składa się także 5 nowoczesnych kanap (w tym jedna kanapowo-gondolowa) oraz 22 kilometry doskonale przygotowanych tras.

Zieleniec 4

Większość z nich jest oświetlonych, dzięki czemu narciarze mogą szusować do późnych godzin wieczornych. Trasy zjazdowe w kurorcie są zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych dla początkujących adeptów narciarstwa, po bardzo wymagające.

Dla osób uprawiających freestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje snowpark oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można przez 24 godziny na dobę nawet z 10-proc. rabatem w sklepie internetowym dostępnym na stronie internetowej kurortu.

Zieleniec 5

Tekst, foto. Zieleniec Ski Arena

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl