Strona głównaAktualnościSZOSOWY KLASYK W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

SZOSOWY KLASYK W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

Cykl szosowych imprez kolarskich Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk rozwija się w najlepsze, a górski wyścig w Szklarskiej Porębie na pewno należy do najciekawszych punktów programu tej kolarskiej serii. Finał cyklu dopiero 13 października w Sobótce (Runda Spadających Liści – dzień po finale cyklu Bike Maraton), ale czas na góry nadszedł już teraz. Ściganie na szosie będzie w niedzielę, 7 lipca, a dzień wcześniej – w sobotę – kolejna edycja Bike Maratonu. Rowerów i kolarzy będzie więc podczas nadchodzącego weekendu sporo, a przecież mamy tu Bike Week – czyli coroczne kolarskie święto pod Szrenicą. Kilka dni temu zakończył się w Szklarskiej Porębie etapowy wyścig MTB UCI Cryospace Bike Adventure, w którym przez cztery dni ścigało się prawie 600 zawodników z 18 krajów. Po szosowej Koronie Kocich Gór czas na Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie.

Ok. godz. 11:00 w bazie wyścigu przy ul. Turystycznej będziemy mieli więc najpierw start honorowy, a zawodnicy i zawodniczki ustawieni w swoich sektorach startowych (wg kategorii wiekowej) przejadą za pilotem do Piechowic, na miejsce startu ostrego. Stamtąd start i pora na wyścig. Tradycyjnie trasa została poprowadzona na dwóch dystansach (PRO, 72 km z przewyższeniem 1350 m) i FUN (53 km, 1015 m w pionie) przez malownicze tereny Gminy Stara Kamienica i widokowy Grzbiet Kamienicki z przepiękną panoramą Karkonoszy. Zawodnicy dotrą do Świeradowa – Zdroju, a stamtąd do mety na Zakręcie Śmierci, tuż nad centrum Szklarskiej Poręby.

Z Piechowic trasa prowadzi przez Kopaniec i Starą Kamienicę, Nową Kamienicę, Grudzę, Rębiszów, Mlądz, Gierczyn, Krobice i Orłowice – do Świeradowa. Potem już tylko przez Rozdroże Izerskie do mety.

Kolejna dwie edycje cyklu to dwa wyścigi organizowane przez sztab Macieja Grabka i ekipę Bike Maratonu: 3 sierpnia zapraszamy na płaską i długą trasę do Grodowca, a 8 września znów czas na góry i zupełnie nowy wyścig w Ludwikowicach Kłodzkich.

Biuro zawodów czynne będzie na parkingu przy ul. Turystycznej w Szklarskiej Porębie (nieco powyżej dolnej stacji kolei SKI Arena Szrenica) już w sobotę po Bike Maratonie od 18:00 do 21:00. W dniu zawodów biuro pracuje od 8:00 rano, a pakiety startowe wydaje do 14:30.

Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie – niedziela 7 lipca

https://szosowyklasyk.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl