Strona głównaSportSzkolna Olimpiada Sportowa Karpacz – Reichenbach

Szkolna Olimpiada Sportowa Karpacz – Reichenbach

Szkolna Olimpiada Sportowa Karpacz – Reichenbach jest corocznym przedsięwzięciem z wieloletnią tradycją, kierowanym przez Gminę Karpacz w ramach zachowania trwałości projektu „Edukacja i sport drogą do obywatelskiej Europy – 1 Etap” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.


Kolejna odsłona jakże ciekawego spektaklu sportowego miała miejsce 20 listopada 2014 roku w hali sportowo – widowiskowej w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 maja 48a. Uczestniczyli w niej uczniowie z Karpacza i z Reichenbach. Olimpiadę uroczyście otworzyli zastępca burmistrza miasta Karpacz pan Ryszard Rzepczyński oraz dyrektor Zespołu Szkół w Karpaczu pani Maria Supeł.

Sportowcy z obu państw rywalizowali w trzech dyscyplinach: tenis stołowy dziewcząt i chłopców, unihokej dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Zarówno uczniowie polscy, jak i niemieccy włożyli w rozgrywki dużo energii, co wpłynęło na to że w piłce siatkowej dziewcząt wygrała drużyna niemiecka, w piłce siatkowej chłopców również wygrała drużyna niemiecka. Natomiast w tenisie stołowym w obu kategoriach wygrały drużyny polskie. W unihokeju dziewcząt wygrali uczniowie z Karpacza, a w unihokeju chłopców uczniowie z Reichenbach.

Reportaż z tego wydarzenia już niedługo będzie można zobaczyć na fanpage’u Młodzieżowego Studia Reporterskiego Karpacz na facebooku.

101-800x478

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl