Strona głównaAktualnościSzklarska Poręba i Karpacz promują Polskę w Czechach

Szklarska Poręba i Karpacz promują Polskę w Czechach

Karkonoskie miejscowości Szklarska Poręba i Karpacz promują Polskę na stoisku narodowym podczas uroczystości związanych z obchodami 10 rocznicy przyjęcia do Unii Europejskiej Polski i Czech. Dwudniowa impreza (29-30.04.2014) organizowana przez czeski rząd w Pradze na Strzeleckim Ostrowie. Szklarska Poręba i Karpacz zostały zaproszone przez Ambasadę RP w Pradze.

Przedstawiciele biur promocji Szklarskiej Poręby i Karpacza we współpracy z Ambasadą Polską w Pradze prezentują atrakcje Karkonoszy. Na stoisku dostępne są też materiały promocyjne innych polskich miejscowości m.in. Warszawy, Gdańska, Gdyni czy Mazur. Instytut Polski promuje polski świat artystyczny i najważniejsze wydarzenia kulturalne.

Prezentacja ma na celu zachęcenie mieszkańców Czech i turystów odwiedzających czeską stolice do przyjazdu w Karkonosze oraz do zwiedzania innych pięknych zakątków naszego kraju.

Impreza ma charakter otwarty a jej program nastawiony jest przede wszystkim na edukację oraz atrakcje dla rodzin z dziećmi. W programie liczne występy artystyczne, koncerty i wystawy.

Wśród wystawców obecni są również przedstawiciele innych 22 europejskich krajów . Stoisko Polski cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a możliwość promowania Polski przez Karkonoskie miejscowości jest dużym wyróżnieniem.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl