Strona głównaAktualnościSzczęśliwy trzynasty (sierpnia) w Henrykowie

Szczęśliwy trzynasty (sierpnia) w Henrykowie

1:17:19  – po takim czasie na metę wbiegł Andrii Starzysnkyi – najszybszy uczestnik, a niespełna 10 minut po nim – Swetlana Olinyk – najszybsza uczestniczka SGB GBS Bank w Strzelinie V Półmaratonu Henrykowskiego, który odbył się 13 sierpnia 2016 r. w historycznym Henrykowie w gminie Ziębice.

W tym roku pogoda oszczędziła uczestników biegu. W porównaniu z jego ubiegłą edycją, kiedy to Henryków przywitał biegaczy temperaturą 40 stopni Celsjusza w cieniu, tym razem termometry wskazywały „zaledwie” dwadzieścia kilka kresek. Dzięki takim warunkom atmosferycznym bieg ukończyły 233 osoby. A łatwo nie było! Półmaraton Henrykowski znany jest bowiem z trudnej, prawie półgórskiej trasy, na której różnica wysokości między najniższym a najwyższym punktem wynosi 157 m.

W piątej edycji biegu kategorię open zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Na metę najszybciej wbiegli: wśród panów – Andrii Starzynskyi, Paulo Olinyk i Volodymyr Olinyk, a wśród pań – Swetlana Olinyk, Tatiana Belovol i Yulia Diatlowa. Najlepszym zawodnikiem z Polski okazał się Patryk Chrzanowski z Bielawy, któremu do zwycięzcy zabrakło 1 minutę i 33 sekundy, a zawodniczką – Anna Więcek z Wrocławia, która dotarła do mety 5 minut i 13 sekund po liderce biegu.

DSC_0253

Z roku na rok organizatorzy „Jedynego takiego biegu” podwyższają sobie poprzeczkę i starają się wprowadzić jeszcze więcej udogodnień dla uczestników. W tym roku zwiększono liczbę punktów z wodą i cukrem. Ponadto, oprócz medali, wręczonych wszystkim, którzy ukończyli bieg, oraz pucharów dla zwycięzców w ponad 20 kategoriach, każdy z uczestników miał szansę wylosować nagrody, spośród których najatrakcyjniejszą była zmywarka marki Electrolux. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy zaopiekowali się także najmłodszymi, a do repertuaru zabaw i zajęć plastycznych dodany został bieg Mikro Półmaraton Henrykowski.

Organizatorami SGB GBS Bank w Strzelinie V Półmaratonu Henrykowskiego są: Gmina Ziębice, Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa oraz Arkadiusz Trojan – pomysłodawca biegu.

Znany jest już termin kolejnego Półmaratonu Henrykowskiego – 12 sierpień 2017 r. Zapisy ruszą z początkiem przyszłego roku na stronie internetowej biegu: www.polmaraton-henrykowski.pl.

DSC_0078

Fot. Monika Gołębiowska

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl