Strona głównaAktualnościŚwiebodzickie Michałki najlepszym produktem regionalnym

Świebodzickie Michałki najlepszym produktem regionalnym

Jeden z najstarszych zakładów produkcyjnych w Świebodzicach, firma Śnieżka-Invest, została laureatem tegorocznej edycji Świdnickiego Gryfa – nagrody gospodarczej, wręczanej od 2005 roku przez Prezydenta Świdnicy.

Gryf to uhonorowanie tych firm i przedsiębiorców, którzy poprzez rozwijanie swojej działalności wnoszą istotny wkład w rozwój województwa dolnośląskiego a także wzmacniają tożsamość regionalną i przyczyniają się do kreowania korzystnego wizerunku całego regionu.

Świebodzicki zakład otrzymał statuetkę w kategorii „sudecki produkt regionalny” – doceniono sztandarowy cukierek, najbardziej charakterystyczne słodycze, kojarzące się chyba wszystkim ze Świebodzicami i Śnieżką – czyli Michałki.

Serdecznie gratulujemy Zarządowi i całej Załodze tego prestiżowego wyróżnienia tym bardziej, że zakład w tym roku obchodzi 70-lecie powstania. Już siedem dekad Śnieżka jest nie tylko znaczącym pracodawcą w Świebodzicach, ale także wizytówką miasta. Pyszne słodycze ze Śnieżki – a poza Michałkami w Świebodzicach powstają także znane i cenione przez konsumentów trufle, galaretki i wiele innych wyrobów – trafiają na rynki europejskie, promując polskie produkty.

Na marginesie warto dodać, że samorząd stara się poprzez różne działania także promować zakład i podkreślać, że mieszkańcy są dumni ze Śnieżki. Przykładem jest chociażby zorganizowane już po raz drugi Święto Czekolady – rodzinny festyn z wieloma atrakcjami. A w gabinecie burmistrza Bogdana Kożuchowicza na gości zawsze czekają świebodzickie słodycze.

michalki

UM Świebodzice

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl