Strona głównaAktualności„Świdniczanie dla świdniczan” – mieszkańcy ujawnią swoje pasje

„Świdniczanie dla świdniczan” – mieszkańcy ujawnią swoje pasje

Malarze, miłośnicy bitew i tańca, chórzyści, szachiści, kolekcjonerzy: radioodbiorników, żołnierzyków, minerałów, lalek, aniołków, a także modelarze i wytwórcy oryginalnego rękodzieła. Między innymi hobbyści z tych dziedzin zaprezentują się w niedzielę w Świdnicy. 12 października po raz pierwszy w naszym mieście realizowany będzie projekt pn. „Świdniczanie dla świdniczan”, który uzyskał dofinansowanie ze środków w ramach inicjatyw lokalnych.

.

– W naszym mieście jest wiele osób, które posiadają ciekawe pasje, hobby lub zajęcia pozazawodowe, które najczęściej pozostają nieznane szerszemu kręgowi mieszkańców. A szkoda, bo efekty rozwijania tych, nierzadko wieloletnich zainteresowań, warte są publicznego zaprezentowania. My chcemy to zrobić – tłumaczą organizatorzy akcji.

Przestrzeń na prezentację zajęć typowych i tych nietypowych wszyscy zainteresowani znajdą w niedzielę, 12 października w świdnickim Klubie Bolko (pl. Grunwaldzki). Impreza promowana jest pod hasłem „Przyjdź, zobacz jakie hobby ma twój sąsiad”.

W godz. 15.00-17.00 świdniczanie będą mogli poznać pasje innych i odwiedzić ich stoiskach oraz porozmawiać. Od godz. 17.00 zaplanowano galę podsumowującą akcję w formie prezentacji hobbystów. Zorganizowane będzie również głosowanie publiczności na najciekawszą prezentację. Wśród uczestników rozlosowana będzie nagroda rzeczowa.

Na całe przedsięwzięcie – wstęp wolny.

plakat_pasje.cdr

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl