Strona głównaAktualnościŚwidnicki Electrolux zatrudnia i rozbudowuje zakład

Świdnicki Electrolux zatrudnia i rozbudowuje zakład

Firma Electrolux w związku z rozwojem produkcji i rozbudową infrastruktury rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki, co ogłosił dyrektor świdnickiej fabryki, podczas czwartkowej, 10 kwietnia konferencji prasowej.

Electrolux to jeden z największych pracodawców w Świdnicy. Obecnie zatrudnia 1 000 osób, głównie mieszkańców Świdnicy i okolic. W chwili obecnej firma poszukuje ok. 40 pracowników linii montażowej oraz wydziału pras i emalierni. Za dwa miesiące, wraz ze wzrostem zamówień, Electrolux planuje zatrudnić kolejnych kilkadziesiąt osób. Zwiększenie zatrudnienia wiąże się przede wszystkim z rozwojem produkcji i rozszerzeniem asortymentu produktów. W 2013 roku z taśm świdnickiej fabryki, która uruchomiona została w 2006 r., zjechały jedne z najnowocześniejszych technologicznie produktów – piekarniki parowe, a od połowy ubiegłego roku świdnicka fabryka wytwarza również jedną z nowości produktowych firmy Electrolux – piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej.

Ale to nie koniec. 4 kwietnia 2014 roku Electrolux otrzymał kolejne, już czwarte, zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w świdnickiej podstefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Firma planuje zainwestować w Świdnicy aż 11 milionów złotych w rozbudowę magazynu wyrobów gotowych, co przełoży się na zatrudnienie kolejnych

30 pracowników w bieżącym roku. Rozbudowa magazynu umożliwi dalszy rozwój produkcji, a w konsekwencji umocni pozycję fabryki w regionie.

***

– Electrolux traktujemy jako inwestycyjny „okręt flagowy”, ponieważ decyzja firmy o rozpoczęciu przed laty działalności w Świdnicy, zachęciła innych przedsiębiorców. Dalszy rozwój to istotny sygnał, że tworzymy sprzyjający współpracy klimat, że Świdnica się sprawdza. Świadczą o tym liczby, bo z deklaracji zatrudnienia 400 osób, firma realnie przeskoczyła liczbę 1 000 zatrudnionych pracowników – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

– Chciałbym podkreślić, że otrzymując nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej zobowiązaliśmy się do zatrudnienia 30 nowych pracowników oraz utrzymania etatów dla 750 do końca 2021 roku, ale już dzisiaj pracuje u nas ponad 1 000 osób. To pokazuje jak szybko i dynamicznie rozwijamy się. Rok 2014 będzie również stał pod znakiem rozwoju naszego zakładu. Przewidujemy dalszy wzrost produkcji, rozbudowę zakładu i zwiększanie zatrudnienia. Mnie osobiście najbardziej cieszy nie tylko fakt, że nasza produkcja systematycznie rośnie, ale także to, że produkujemy coraz nowocześniejsze i strategiczne z punktu widzenia firmy produkty, takie jak piekarniki parowe czy piekarniki z funkcją kuchenki mikrofalowej. To oznacza również rozwój kompetencji i umiejętności naszych pracowników – mówi Sebastian Gulka, dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux.

– Czwarte zezwolenie dla jednego inwestora, nie często się zdarza i jesteśmy dumni, że Electrolux działa w strefie i jest mu tu dobrze. Szwedzki koncern jest jedną z najbardziej stabilnych i solidnych firm, która jest globalnym przedsiębiorstwem, ale świetnie się wpasowała w lokalne środowisko. Co więcej wszystkie deklaracje realizuje z naddatkiem – mówi Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „Invest-Park”.

 

***

Fabryka Electrolux w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który firma zbudowała od podstaw w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Produkcja ruszyła tutaj w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące i oraz piekarniki do zabudowy.

W sumie w całej Podstrefie Świdnica WSSE „Invest-Park” nakłady inwestycyjne firm, które się ulokowały, przekroczyły 1 mld zł. Z deklarowanych ponad 2 tys. nowych miejsc pracy zatrudnienie znalazło ok. 2,6 tys. osób!

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl