Strona głównaAktualnościŚwidnicki camping wśród najlepszych

Świdnicki camping wśród najlepszych

Camping Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobył III miejsce w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy camping w Polsce „Mister Camping 2017”. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Campingu i Caravaningu we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną.

  • Obecność campingu w gronie laureatów konkursu dowodzi profesjonalizmu i zaangażowania jego pracowników, którzy dbają o utrzymanie wysokiego standardu obiektu, zapewniając turystom najwyższej jakości usługi – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Celem konkursu „Mister Camping” jest podwyższenie poziomu i jakości usług polskiej bazy campingowej oraz promocja polskich campingów w kraju i za granicą. W ramach konkursu ocenie podlega m.in.: zagospodarowanie i wyposażenie campingu, bezpieczeństwo pobytu, jakość usług i obsługi turystów. Uwzględniane są także opinie korzystających z nich osób.

Od maja do września 2017 roku świdnicki camping przyjął 1700 gości – o ponad 300 więcej niż rok wcześniej. Ponad 700 było z zagranicy. Wśród turystów spoza Polski najwięcej było Niemców (307), Holendrów (158) i Francuzów (63). Wypoczywali także goście z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Litwy Norwegii, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Odwiedzający świdnicki camping łącznie skorzystali z 3593 noclegów. Zarówno liczba gości, jak i tak zwanych osobonocy była w tym roku rekordowa w dziewięcioletniej historii obiektu.

Camping to ponad 0,5 ha zieleni z 15 stanowiskami z przyłączami elektrycznymi dla kamperów, 40 stanowiskami dla namiotów, pełnym zapleczem sanitarnym z WC chemicznym, miejscem do grillowania i salą z aneksem kuchennym.

– Nasz camping regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia Mister Camping przyznawane przez Polską Federację Campingu i Caravaningu to dla nas olbrzymi sukces. Nie jesteśmy w stanie rywalizować atrakcyjnością miejsca z campingami usytuowanymi nad morzem czy jeziorami. Stawiamy zatem przede wszystkim na jakość naszych usług i jak widać jest to doceniane – mówi dyrektor ŚOSiR-u, Jerzy Żądło.

Warto nadmienić, że przez cały rok goście odwiedzający Świdnicę mogą również skorzystać z usług znajdującego się obok campingu Domu Wycieczkowego. W swojej ofercie obiekt ma 50 miejsc noclegowych w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami i telewizorami.

Najlepsze campingi, będące laureatami konkursu są rekomendowane i promowane w informatorach i na mapach wydawanych przez Polską Federację Campingu i Caravaningu, na międzynarodowych imprezach campingowych, a także na stronie internetowej federacji www.pfcc.eu, prowadzonej w 22 wersjach językowych, która w tym roku odnotowała już ponad 6 milionów wejść. Zwycięzcy promowani są także przez zagraniczne ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej i na Narodowym Portalu Turystycznym „Odkryj Polskę” prowadzonym w kilkunastu wersjach językowych.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl