Strona głównaAktualnościŚwidnicka młodzież walczy o darmowe hot-spoty w mieście

Świdnicka młodzież walczy o darmowe hot-spoty w mieście

Stanisław Huskowski, wiceminister administracji i cyfryzacji, gościł w piątek, 14 listopada w Świdnicy na zaproszenie prezydenta Wojciecha Murdzka, by posłuchać o pomyśle świdnickiej młodzieży na darmowe hot-spoty w mieście. Marcin Jastrzębski z portalu Naszaswidnica.pl, student telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej zaprezentował swój pomysł, podczas specjalnego spotkania.

– Wielu rodziców walczy o to, żeby wyciągnąć dzieci sprzed komputerów. Świat się już nie zmieni, a Internet to przyszłość – mówił świdniczanin. – Młodzież korzysta z portali społecznościowych i mobilnych komunikatorów. To w Internecie młodzi ludzie czytają książki, oglądają filmy i słuchają muzyki. Tam jest nasz świat. Jest jednak sposób, aby wyjść z domu i być w sieci. Siedzieć na ławce i w Internecie czytać książkę, słuchać muzyki czy oglądać film.

Tym pomysłem, który świdnicki student przygotował wspólnie z rówieśnikami są darmowe hot-spoty.

– Przyznam, że nie widziałem nigdy tak całościowo przygotowanego projektu, włącznie z myśleniem o nieobciążaniu budżetu miasta – zauważa prezydent Murdzek. – W ślad za tym działa już testowy hot-spot w Rynku i z racji tego, że otwarte jest lodowisko, myślimy o kolejnym punkcie testowym, zlokalizowanym właśnie tam.

Minister był pod wrażeniem przede wszystkim samego faktu oddolnej inicjatywy młodzieży.

– Ministerstwo dofinansowuje duże, wielomilionowe projekty realizowane przez samorządy, ale myślę, że ten wasz jest do udźwignięcia przez budżet miasta. Macie już przychylność prezydenta, a to ważne – podsumował Stanisław Huskowski.

hot spoty świdnica

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl