Strona głównaAktualnościŚwidnickie spotkanie w sprawie murali

Świdnickie spotkanie w sprawie murali

W Świdnicy odbyło się spotkanie w sprawie projektu Świdnica – Miasto Muralu. Spotkanie poprowadził koordynator projektu Piotr Tomaszewski wraz z wiceprezydentem Świdnicy Szymonem Chojnowskim oraz Robertem Kuklą ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wśród przybyłych była m.in. posłanka Teresa Świło oraz radny Marcin Paluszek.

Na spotkaniu zostały omówione i zaprezentowane potencjalne lokalizacje przyszłych murali, a sposób ich realizacji został burzliwie przedyskutowany przez osoby, które zainteresowane projektem przybyły na spotkanie. Wśród pomysłów było nie tylko zaproszenie sławnych artystów, ale poszukiwanie utalentowanych osób wśród społeczności lokalnych, a osób takich w Świdnicy i jej okolicy nie brakuje. Nie brakowało również pomysłów na pozyskiwanie funduszy na to, aby Świdnica mogła stać się miastem muralu.

Wszelkie inspiracje oraz potencjalne lokalizacje obejrzeć można na stronie projektu. Jak zaznaczył Piotr Tomaszewski, na spotkaniu zaprezentowano jedynie kilka ścian lub obiektów idealnie nadających się na murale, podczas gdy w Świdnicy takich miejsc jest zdecydowanie więcej i większość z nich została przez niego przeanalizowana. Wśród zgromadzonych zgodnie uznano, że idealnym miejscem na mural są ściany budynków położonych przy ul. Równej na przeciwko pensjonatu Pod Lwem, gdzie po wyburzeniu do niedawna istniejącego, a nieużytkowanego obiektu powstała rażąca oczy pusta przestrzeń, a którą można by w ten sposób zagospodarować. Pozostaje nam czekać na pierwsze efekty.

 

Zrzut ekranu 2015-01-18 05.20.35

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl