Strona głównaAktualnościŚwidnica na Targach Turystyki Weekendowej w Chorzowie

Świdnica na Targach Turystyki Weekendowej w Chorzowie

Od 2 do 4 czerwca na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbyła się kolejna edycja targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”. Przez trzy dni goście odwiedzający wystawienniczy namiot mogli zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną ponad 60 wystawców z Polski, Czech oraz Węgier.

W wydarzeniu tym udział wzięła także Świdnica, reprezentowana przez pracowników  Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego.

– Podczas targów rozdaliśmy liczne materiały promocyjne opisujące świdnickie zabytki oraz odbywające się w mieście imprezy. Przeprowadziliśmy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla gości odwiedzających nasze stoisko. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju gadżety reklamowe (odblaski, długopisy, magnesy) ale największą uwagę przyciągał drewniany model trójpłatowego Fokkera, na którym latał „Czerwony Baron” – wiele osób pytało się czy i gdzie można taki model dostać lub kupić – mówi Andrzej Deska z Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na pozostałych stoiskach targowych można było zapoznać się z propozycjami m. in.: biur podróży, hoteli, pensjonatów, schronisk, ośrodków wczasowych i rekreacyjnych, uzdrowisk oraz sanatoriów. Można było również nabyć wyjątkowe produkty regionalne.

  • Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności na targach w Chorzowie wielu mieszkańców województwa śląskiego zaplanuje swój wakacyjny pobyt w Świdnicy i okolicach – dodaje Maciej Dzieciątkowski z Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Po targach turystycznych w Poznaniu i Wrocławiu, które odbyły się w lutym br. jest to już kolejna akcja Referatu Turystyki i Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy promująca walory turystyczne naszego miasta.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl