Strona głównaAktualnościSudeckie Kryształy 2014 sukces Bielawy – (Foto)

Sudeckie Kryształy 2014 sukces Bielawy – (Foto)

W piątek, 7 listopada w zabytkowych wnętrzach ZAMKU NA SKALE w Trzebieszowicach koło Lądka Zdroju, odbyła się uroczysta GALA PLEBISCYTU SUDECKIE KRYSZTAŁY 2014. Plebiscyt, który jest największym przedsięwzięciem promującym między innymi przedsiębiorczość, turystykę i produkty w regionie, został zorganizowany przez TELEWIZJĘ SUDECKĄ, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia.

Tegoroczny plebiscyt był bardzo udany dla Bielawy, ponieważ nasze miasto zostało nagrodzone aż w 5 kategoriach. Dodatkowo osobowością regionu został burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel. Sudecki Kryształ otrzymał Ośrodek Sportu i Rekreacji w kategorii Najlepsza Impreza Promująca Region, za organizację festiwalu Lines of Bielawa. Kapituła przyznała w tej dziedzinie dwa pierwsze miejsca, dlatego też drugą statuetkę odebrali organizatorzy Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Drugą pozycję zajął Dolnośląski Festiwal Muzyczny, a trzecią  Weekend z Frankensteinem.

W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny kapituła konkursu przyznała pierwsze miejsce i zarazem statuetkę Sudeckiego Kryształu Hotelowi „Dębowy” z Bielawy.  Drugie miejsce zajęło Pole Golfowe Gorko Golf&Contry Club, a trzecie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych „Kopalnia Węgla” w Nowej Rudzie.

Drugie miejsce w kategorii Najlepsza Inwestycja zajął Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości. Statuetkę Sudeckiego Kryształu przyznano spółce Wodociągi i Kanalizacja Dzierżoniów za uporządkowanie Gospodarki Wodno-Ściekowej w powiecie. Równorzędne trzecie miejsca zajęli: AGROREG Nowa Ruda za Technoinkubator oraz niedawno otwarte Centrum Kultury w Pieszycach.
W kategorii Najlepszy Produkt lub Usługa trzecie miejsce zajęła Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ARTE z Bielawy, a wyróżnione zostały jeszcze dwie bielawskie firmy: Restauracja Kameleon oraz Świat Magii zRęcznie zRobiony. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Frankonia Poland, a drugie Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy.

Prestiżową kategorią, w której przyznawana była statuetka Sudeckiego Kryształu, to OSOBOWOŚĆ REGIONU. Jest ona zarazem jedyną kategorią, w której głos nie należał do członków Kapituły, ale do każdego mieszkańca, który zechciał odwiedzić oficjalną stronę plebiscytu i wskazać swojego faworyta głosując w systemie sms. Ten zaszczytny tytuł otrzymał w tym roku Ryszard Dźwiniel burmistrz Bielawy. Laudację przed wręczeniem statuetki wygłosiła drogą internetową z Brukseli, poseł do Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer De Oedenberg. Podczas Sudeckich Kryształów odbył się koncert, w którym wystąpili:Tadeusz Woźniak z zespołem, Mikromusic i Paulina Lenda.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl