Strona głównaAktualnościStudenci architektury zbudowali kładki dla Karkonoszy (FOTO / WIDEO)

Studenci architektury zbudowali kładki dla Karkonoszy (FOTO / WIDEO)

Latem administracja Czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego dokonała przeglądu dwunastu kładek w Karkonoszach, które są w złym stanie technicznym. Zamiast zlecania standardowych projektów, zaproponowali studentom Czeskiego Uniwersytetu Technicznego w Pradze, twórczą przestrzeń dla ich realizacji.

Dwie kładki zamontowane zostaną w okolicy schroniska Medvědí bouda, Špindlerův Mlýn, kolejne dwie na trasie ze Špindlerovego Mlýna na Klínové Boudy, i ostatnia kładka na Hrnčířské boudy w okolicy Pecí pod Sněžkou.

Pięć lokalizacji wybrali dyrektorzy pracowni Institute of Design II, i zaoferowało je studentom jako zadanie do realizacji w ramach projektu opcjonalnego lub wdrożeniowego. Każda z pracowni uczestniczących wybrała jeden z projektów uczniów, którzy sami wykonali je na dziedzińcu wydziału.

Większość wybranych lokalizacji jest trudno dostępna, kładki zaprojektowane są jako zdejmowalne, mogą być łatwo transportowane i montowane bez użycia ciężkiego sprzętu, zostaną zainstalowane wiosną.

„To nie tylko nauka studentów architektury pracy z dłutem, piłą i wiertarką, ale również doświadczenie odpowiedzialność za własne decyzje, czyli co to jest projektowanie a późniejsza realizacja oraz jak długa jest droga od pomysłu do gotowego detalu, jakie mogą wystąpić problemy, i jak szczęśliwy jest architekt, gdy wszystko układa się doskonale „, wyjaśnia docent koordynatorka projektu. Hana Seho.

Foto: Czeski Uniwersytet Techniczny w Pradze

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl