Strona głównaAktualnościStrefa MTB Sudety już otwarta

Strefa MTB Sudety już otwarta

14 września 2014 w Głuszycy miało miejsce uroczyste otwarcie produktu turystycznego jakim niewątpliwie jest Strefa MTB Sudety. W scenerii wyścigu MTB „PODZIEMIA OSÓWKI”, w obecności 130 startujących rowerzystów, a także licznych kibiców oraz zaproszonych gości, przedstawiciele gmin, nadleśnictw i stowarzyszenia oficjalnie otworzyli Strefę MTB Sudety.

Przypomnijmy że Strefa MTB Sudety to produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa aż do Srebrnej Góry. Strefa MTB Sudety jest to system 21 tras MTB o łącznej długości 497 km, utworzony na obszarze 8 miejscowości (Bielawa, Dzierżoniów gm. wiejska, Głuszyca, Mieroszów, Nowa Ruda gm wiejska, Pieszyce, Stoszowice, Walim) i 4 nadleśnictw (Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych).

Obejmuje on całe Góry Sowie i Suche, część G. Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w G. Stołowych. Jest to największy i pierwszy w Polsce system górskich tras rowerowych budowanych z takim rozmachem, który ma na celu wpływać na rozwój regionu oraz zbudowanie trwałego skojarzenia z produktem jako „Najlepsze Miejsce dla Fanów Kolarstwa Górskiego w Polsce”.

Tworzące go Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety planuje w kolejnych latach rozbudowę systemu o trasy singeltrack, tworzenie infrastruktury dla rowerzystów, certyfikację bazy noclegowej, gastronomicznej i usługowej. Projekt jest realizowany dzięki zaangażowaniu pasjonatów kolarstwa górskiego wspomaganych przez sprawnych organizatorów tworzących stowarzyszenie oraz w/w gminy i nadleśnictwa.

strefa_mtb_otwarcie

Na obszarze Strefy MTB Sudety znajdziecie Państwo oprócz doskonale przygotowanych tras wiele atrakcji turystycznych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku oraz nietuzinkowych, często tajemniczych zabytków.
Głuszycki wyścig był też finałem I Pucharu Strefy MTB Sudety, w którym to Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich ufundowało główne nagrody w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn.

Zwycięzcami I Pucharu Strefy okazali się pani Patrycja Piotrowska z Wałbrzycha reprezentująca klub KKW JAMA Wałbrzych oraz pan Robert Bachmatiuk z Głuszycy reprezentujący barwy klubu SKLEP ROWEROWY BIKE FINGER Wałbrzych. Oba podium dopełniły panie: Dorota Szul z Wrocławia i Joanna Bagińska z Bielawy oraz panowie: Piotr Sułek ze Świdnicy oraz Jacek Sury z Bielawy.

W imieniu STGGS nagrody w wysokości 1000 zł. wręczał V-ce Prezes Stowarzyszenia pan Marek Janikowski.
Zapraszamy Państwa na przepiękne trasy STREFY MTB SUDETY !

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl