Strona głównaAktualnościStartuje Marconi Duathlon Świdnica

Startuje Marconi Duathlon Świdnica

Pierwszy Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się już w najbliższą niedzielę,
5 maja. Zapowiada się wspaniałe święto sportu w zupełnie nowym miejscu na duathlonowej mapie Polski. Do udziału w sportowych zmaganiach zapisało się ponad 330 zawodników.
Serdecznie zachęcamy do kibicowania i prosimy o wzięcie pod uwagę tego, iż ruch kołowy 5 maja ograniczony będzie w godzinach od 10.15 do 12.45. Przewiduje się również utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej (w załączeniu zmieniony rozkład jazdy linii: 30, 50, 52 i 60). Trasa zawodów prowadzić będzie ze stadionu miejskiego przez ulice: Śląską, Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką z wyjazdem na Opoczkę, Bukartów i Bystrzycę Górną.
Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. W Świdnicy odbędzie się wyścig na dwóch dystansach:
CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu
Podczas Marconi Duathlonu Świdnica zaplanowano również zawody GreatKids, czyli dystanse dla dzieci oraz klasyfikacje juniorskie w Sprincie.
Harmonogram startów przedstawia się następująco:
Start GREATKIDS – godzina 9:00
Start SPRINT kategorie wiekowe Młodzik, Junior Młodszy, Junior – godzina 9:50
Start dystansu CLASSIC – godzina 10.00
Start dystansu SPRINT (kategorie Junior Starszy i Senior) – godzina 10.30
Na  Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można będzie wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów. Zapraszamy tam więc kibiców i zapewniamy, że impreza będzie niezwykle widowiskowa.
Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: https://duathlonswidnica.pl. W załączeniu mapy z trasą kolarską i biegową

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl