Strona głównaAktualnościŚladami dr. Frankensteina – Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Ząbkowicach Śląskich

Śladami dr. Frankensteina – Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Ząbkowicach Śląskich

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” zapraszamy w dniu 14 maja do zwiedzania atrakcji: „Śladami dr. Frankensteina”, która mieści się w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej 1. Atrakcja powstała przy wsparciu środków z funduszy Unii Europejskiej.

Wędrówka rozpoczyna się w tz. Sali Grabarzy, gdzie trwa proces grabarzy z miasta Frankenstein. W roku 1606 mieszkańców miasta dziesiątkuje epidemia dżumy a grabarze zostają oskarżeni o preparowanie mikstur z ludzkich zwłok i okrutnie straceni. Historię szajki grabarzy z miasta Frankenstein z 1606 roku przedstawił m.in. National Geographic Channel w dokumentalnym serialu: „Krwawe opowieści z Europy” w odcinku pt. „Czarna Magia”.

Następnie przenosimy się do pokoju Mary Shelley do willi nad Jeziorem Genewskim, gdzie młoda angielska pisarka wypoczywa wraz przyjaciółmi. Z powodu brzydkiej pogody towarzystwo spędza czas na pisaniu opowiadań grozy. Właśnie tu powstaje opowieść o Frankensteinie. Czy jest ona inspirowana XVII wiecznymi wydarzeniami z miasta o nazwie Frankenstein? Ostatnim etapem naszej wędrówki będzie zwiedzenie Laboratorium dr. Frankensteina, jego gabinetu oraz innych upiornych pomieszczeń.

Z okazji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” 14 maja br. od godziny 9:00 do godz. 19:00 obejrzą Państwo atrakcję „Śladami dr. Frankensteina” – za pól ceny. Serdecznie zapraszamy!

3528

UM Ząbkowice Śląskie

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl