Strona głównaAktualnościSkwer przy placu 1000-lecia w Świdnicy prawie gotowy (FOTO)

Skwer przy placu 1000-lecia w Świdnicy prawie gotowy (FOTO)

Kończy się przebudowa skweru przy placu 1000-lecia Państwa Polskiego w Świdnicy. W czwartek, 9 czerwca odbędzie się przegląd przedodbiorowy. Jak zapewnia inspektor nadzoru Tomasz Drożdż, prace wykonane są już prawie w 99 procentach. Odrestaurowano pomnik, przygotowano konstrukcje i okładziny fontanny – teraz trwają próby jej uruchamiania. Przebudowano kanalizację i instalacje elektryczne. Utwardzane są nawierzchnie alejek.

Pojawiła się większość nasadzeń, m.in. bukszpany, rododendrony, modrzewie, cisy, graby. W najbliższych dniach zakończy się sadzenie róż i prace przy trawnikach. Jesienią pojawią się także rośliny cebulowe.

Na placu stoją już nowe lampy i kosze na śmieci, montowane będą jeszcze ławki, tablice informacyjne i trejaże.

Przypomnijmy, że projekt powstał na podstawie historycznych informacji i zachowanych fotografii. Zakłada on odtworzenie kompozycji szaty roślinnej zarówno formy i charakterystycznych układów roślinności Przewiduje on zastosowanie dużej różnorodności gatunków roślin (drzewa, krzewy liściaste, iglaste i zimozielone, róże, byliny i rośliny cebulkowe oraz nasadzenia rabat kwiatowych z roślin jednorocznych).

Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się 30 czerwca.

UM Świdnica

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl