Strona głównaAktualnościSki Resort Černá hora szykuje się do zimy

Ski Resort Černá hora szykuje się do zimy

Po czeskiej stronie Karkonoszy ruszają przygotowania do sezonu zimowego. W ośrodku narciarskim Ski Resort Černá hora – Pec pod Sněžkou do dyspozycji dla amatorów sportów zimowych przygotowywane jest 37,6 km tras zjazdowych w pięciu ośrodkach na jednym skipasie oraz wiele udogodnień, promocji i atrakcji.

Po długich 8 latach w Peci pod Sněžkou inwestycje zostały skierowane do naśnieżania. Dzięki inwestycjom nowego dzierżawcy ośrodka, firmy MEGA PLUS sp. z o. o. z Janských Lázní, nowe naśnieżanie mają 3 kluczowe nartostrady, które należą do najbardziej ulubionych w ośrodku. Istniejące nartostrady na Javoru i na Hnědém vrchu już dysponują śniegiem technicznym, ale też po raz pierwszy w tym roku śnieg techniczny pokryje także trzy następne stoki – Zahrádky (10b) i Vysoký svah (6b) i nartostrady przejazdowe o nazwie Lyžařská (5b) między górną stacją Javoru i Vysokým svahem, która z powodu bezpieczeństwa doczekała się poszerzenia.

cerna_hora1240_1240_500

Dodatkowo dziecko do lat 6 jeździ z rodzicami za darmo w ramach Pakietu MAŁE DZIECKO, lub Biletu rodzinnego. Dla najmłodszych pociech przygotowane zostało nowe miejsce wypoczynkowe SkiRelax, które się znajduje w budynku górnej stacji kabinowej kolejki linowej ČERNOHORSKÝ EXPRESS. Częścią jest kącik dla dzieci, bistro, toalety, stanowisko do przewijania dzieci i prysznic. SkiRelax znajduje się blisko centrum dziecięcego Sporty (nartostrady Sporty 1- 3, /7a-9a/), która jest idealna dla małych narciarzy i początkujących. Na nowy sezon 2014/15 ośrodek szykuje nowe Skicentrum, które będzie oferować bistro, zaplecze dla rodziców z dziećmi i szkołę narciarską z instruktorami. Skicentrum Janské Lázně będzie idealnym miejscem dla małych narciarzy, którzy w nowym Skicentru będą mogli odpocząć, zagrzać się i nabrać sił na następną lekcję narciarstwa.

Ciekawym rozwiązaniem jest transport narciarzy ratrakami z Czarnej Góry do Pecu pod Śnieżką jako tzw. SkiTour. SkiTour  jest to pierwsze narciarskie połączenie dwóch ośrodków ratrakami, które łączą Černą horę, czyli Jańskie Łaźnie, z Pecem pod Śnieżką. Większość tej mierzącej ok. 5 km trasy pokonamy na nartach. W dwóch miejscach jednak kawałeczek podwiezie nas ratrak widokowy. Jadąc ratrakiem, pokonamy najpierw mierzącą około 300 m równinkę na szczycie Černej hory, a z góry do Pecu na nartach zjedziemy już sami. Widoki z ratraka-kabrioletu podziwiać będziemy mogli jeszcze raz, bo między Kolinską a Pražską boudą w Pecu pod Śnieżką jest odcinek wiodący łagodnie pod gorę. Cała SkiTour to usługa dla narciarzy SkiResortu, jest więc bezpłatna. Ile razy w czasie urlopu z niej skorzystamy, zależy tylko od nas.

Zrzut ekranu 2014-11-13 15.03.04

W SkiResort jest również Nartostrada Funline dla małych i dużych narciarzy. Odcinek o długości 450 metrów odwiedzający SkiResort ČERNÁ HORA – PEC znajdą zaraz obok nartostrady Vysoký svah. Funline jest w Czechach nowością, na razie narciarze mogli ją wypróbować jedynie w niektórych alpejskich ośrodkach narciarskich, a w SkiResort ČERNÁ HORA – PEC mozna przejechać się także tunelem.

Funslope_3

cerna_hora_mapa

Pozostaje już tylko skorzystać.

Źródło: skiresort.cz

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl