Strona głównaAktualnościSkatepark w Żarowie już w rękach młodzieży

Skatepark w Żarowie już w rękach młodzieży

Na taki obiekt młodzi Żarowianie czekali wiele lat. Marzenie o skateparku z prawdziwego zdarzenia w końcu się spełniło. I gdy tylko pogoda na to pozwala, deskorolki, rowery i rolki idą w ruch! – Podoba nam się. Jest rampa, są rurki i wiele innych przeszkód, czyli wszystko to, czego chcieliśmy. Świetnie rozstawiony i ciekawie pomyślany przez projektanta.

Takiego obiektu nie powstydziłyby się dużo większe miasta – przyznają zgodnie Bartosz Niezgoda i Marcin Sawicki, którzy codziennie testują nowy skatepark w Żarowie. Czują wielką satysfakcję, bo wspólnie z młodymi kolegami sami go projektowali, mówili o swoich oczekiwaniach i mieli decydujący wpływ na rodzaj urządzeń zabawowych.

O powstaniu skateparku w Żarowie mówiło się już od dawna. Impulsem do działania stał się pomysł młodego Żarowianina, Jakuba Jakubowskiego, który w liście do burmistrza Żarowa pisał o swoim wielkim marzeniu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw powstała betonowa płyta, sfinansowana przy współudziale darowizn przekazanych przez lokalnych sponsorów, a potem gmina Żarów pozyskała kolejne fundusze na zakup profesjonalnych urządzeń. – Cieszę się, że to miejsce tętni życiem, bo to kolejna alternatywa na aktywne spędzenie wolnego czasu. I dziękuję za wsparcie naszej żarowskiej młodzieży, która swoimi inicjatywami dodawała skrzydeł do działania. Przypominam również o przestrzeganiu regulaminu tego obiektu. Obiekt jest piękny, daje dużo frajdy, ale trzeba przy nim zachować najwyższe środki ostrożności – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa skateparku kosztowała ponad 46 tysięcy złotych i została sfinansowana z budżetu gminy Żarów oraz pozyskanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Na realizację tego projektu gmina otrzymała 25 tysięcy złotych dodatkowego wsparcia finansowego. Przy nowym skateparku, jeszcze w tym roku powstanie chodnik i pojawią się nowe ławki.

Żarowski skatepark został wyposażony w profesjonalne urządzenia zabawowe. Wśród nich jest grindbox, quarter pipe oraz rail. Młodzi miłośnicy szaleństw na rampach przychodzą tutaj codziennie. Szlifują swoje sportowe talenty.

skatepark zarow

Źródło: Gmina Żarów

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl