Strona głównaAktualnościSiłownia plenerowa na terenie zbiornika „Sudety” w Bielawie

Siłownia plenerowa na terenie zbiornika „Sudety” w Bielawie

Od połowy czerwca mieszkańcy Bielawy mogą korzystać z siłowni plenerowej, która została wybudowana na terenie wokół zbiornika „Sudety”.

Nowa strefa rekreacji jest nieco większa od już istniejącej siłowni plenerowej w Parku Miejskim. Posiada ławki, ścieżkę dojazdową i przede wszystkim 10 dwustanowiskowych urządzeń, za pomocą których poprawić można nie tylko kondycję, ale i wyrzeźbić sylwetkę. Siłownia zlokalizowana obok placu zabaw dla dzieci, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród coraz większej grupy bielawian, lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Ćwiczenia ”pod chmurką” są bezpieczne i dają mnóstwo energii. Dla wielu jest to również okazja do towarzyskich spotkań oraz do wymiany doświadczeń z osobami uprawiającymi sport. Co ważne siłownia dostępna jest bezpłatnie przez całą dobę. Fitness na świeżym powietrzu stał się bardzo popularny w Bielawie po otwarciu w 2012 roku pierwszej siłowni plenerowej w Parku Miejskim. Obecnie ten rodzaj aktywności uprawiać może jeszcze więcej mieszkańców, do czego serdecznie zachęcamy.

Siłownia plenerowa jest częścią projektu pn „Zagospodarowanie zdegradowanych terenów wokół zbiornika wody przemysłowej Sudety w Bielawie”, na który miasto pozyskało fundusze unijne w wysokości 1.7 mln złotych (całkowita wartość projektu to 2,4 mln złotych). Pieniądze nie tylko współfinansowały siłownię plenerową, ale również pozwoliły odzyskać 85% poniesionych wcześniej przez Bielawę wydatków na budowę amfiteatru, fontanny i traktów spacerowo – rowerowych.

silownia_sudety_3

Źródło: UM Bielawa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl