Strona głównaAktualnościSILENTlive i Rohele wystąpi 22 stycznia w ramach Świdnickiej Otwartej Sceny

SILENTlive i Rohele wystąpi 22 stycznia w ramach Świdnickiej Otwartej Sceny

Wałbrzyski SILENTlive grający mieszankę popu i rocka oraz grunge’owe Rohele wystąpią 22 stycznia w świdnickim Klubie Bolko. Wałbrzyszanie zwyciężyli w głosowaniu publiczności, które zakończyło się 11 grudnia. W eliminacjach wzięło udział 7 zespołów, na które oddano łącznie ponad 2000 głosów!


Otwarta Scena (www.sok.com.pl/osa/) jest projektem stworzonym i realizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Jego celem jest umożliwienie wykonawcom zagrania koncertu w Klubie Bolko w Świdnicy. ŚOK udostępnia scenę, nagłośnienie, oświetlenie, wsparcie organizacyjne i promocyjne. Jedyne co muszą zrobić zespoły, to wysłać zgłoszenie i zdobyć głosy publiczności.

SILENTlive zdobył ich aż 955. Grupa powstała w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Ich muzyka rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grali spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku. Brzmienie S/l zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

SILENTlive - foto_tn

Wieczór w Klubie Bolko otworzy świdnicka formacja Rohele – grupa młodych i niezależnych muzyków grający grunge i rock inspirowany latami 90. Fani brzmienia ze Seattle będą zadowoleni ich występem. „Poprzez muzykę wyrażamy siebie i wyrzucamy to co leży nam akurat na wątrobie, dlatego teksty są zróżnicowane” – mówią muzycy tej formacji.

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową głosowania z 11 grudnia. Wszyscy wykonawcy pozostają w grze i wciąż można udzielić im swojego wsparcia w tym miejscu http://bit.ly/OtwartaScena – kolejne podliczenie głosów już 4 marca a jego stawką będzie występ 15 kwietnia w ramach Otwartej Sceny #7.

Rohele - foto

955 GŁOSÓW
SILENTlive (Wałbrzych)
gatunek: alternatywa, rock progresywny, pop-rock
posłuchaj: http://youtu.be/o_x8ShHscEQ

770 GŁOSÓW
Airstrike (Legnica)
gatunek: heavy metal, thrash metal
posłuchaj: http://youtu.be/HLlAb0oBKW4

275 GŁOSÓW
Rohele (Świdnica)
gatunek: grunge, garage rock, rock
posłuchaj: http://youtu.be/ZGAZ8ovJHog

106 GŁOSÓW
comin (Wałbrzych)
gatunek: metal
posłuchaj: http://youtu.be/zq8iMIkFo1c

70 GŁOSÓW
Apokalipsa (Wołów)
gatunek: metal, rock
posłuchaj: http://youtu.be/5f6-WXOA57U

69 GŁOSÓW
Anty Klerykał (Mieroszów)
gatunek: punk rock, metal
posłuchaj: http://youtu.be/mev70MvJjPw

35 GŁOSÓW
Solaris Road (Wrocław)
gatunek: hard rock, new wave
posłuchaj: https://soundcloud.com/solarisroad/fight-a-fight

Organizatorem koncertów w ramach Otwartej Sceny jest Świdnicki Ośrodek Kultury. Występ SILENTlive i Rohele będzie biletowany w cenie 10 zł a połowa wpływu z biletów zostanie przekazana głównemu wykonawcy. Szczegółowe informacje o koncercie i wykonawcach można znaleźć na stronach www i FB ŚOK:
www.sok.com.pl/otwarta-scena-silentlive/
www.facebook.com/events/915394401887003/

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl