Strona głównaAktualnościSiedlimowice pachnące chlebem, czyli Festiwal Mąki po raz czwarty

Siedlimowice pachnące chlebem, czyli Festiwal Mąki po raz czwarty

Warsztaty ważenia piwa domowym sposobem, stoiska ze zdrową żywnością, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, gry i zabawy dla najmłodszych oraz spektakl w wykonaniu Teatru Bezdomnego to tylko niektóre atrakcje IV Festiwalu Mąki w Siedlimowicach.

Już w sobotę, 7 września w młynie w Siedlimowicach wielkie święto mąki. Najważniejszym punktem święta już tradycyjnie będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. Uczestnikami konkursu mogą być osoby wypiekające amatorsko chleb w warunkach domowych. Każdy miłośnik domowego wypieku może zgłosić jeden chleb o dowolnej gramaturze. Ocenie będzie poddawany smak, kolor i zapach, a także ogólne wrażenie. Jury także będzie brało pod uwagę wrażenie ogólne chlebów. Ponadto po raz kolejny przyznana zostanie nagroda specjalna dla najlepszego piekarza z terenu gminy Żarów.

W tym roku wspólnie z żarowskim browarem Hoppy Lab zorganizowane zostaną warsztaty ważenia piwa domowym sposobem. Oczywiście będzie to piwo z siedlimowickiej pszenicy, a jego smak poznamy podczas kolejnego wydarzenia organizowanego przez GCKiS – Święta Dyni. Na Festiwalu Mąki nie zabraknie również doskonałych podpłomyków, ciast, bułeczek drożdżowych wypiekanych przez panią Iwonę Markiewicz, właścicielkę młyna. Z kolei Bogdan Mucha, historyk z Żarowskiej Izby Historycznej zabierze nas w podróż w czasie. Poznamy ciekawe dzieje młyna w Siedlimowicach, a także przybliży nam historię zespołu pałacowo-folwarcznego w Siedlimowicach. Tradycją jest, że na Festiwalu Mąki pojawiają się również artyści. W ubiegłym roku gościliśmy muzyków z zespołu Tantua, a podczas tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich na monodram „Sprawa się rypła” w wykonaniu Ryszarda Dykcika z Teatru Bezdomnego, który zakończy tegoroczną edycję Festiwalu Mąki.

Festiwal Mąki w Siedlimowicach: 7 września 2019 r. w godzinach 14.00-19.00.
Regulamin konkursu „Chlebowzięci” dostępny jest na stronie www.centrum.zarow.pl i www.um.zarow.pl

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl