Strona głównaAktualnościSchronisko Jiřího na Šeráku tymczasowo zamknięte z powodu braków chętnych do pracy Czesi zapraszają Polaków (WIDEO)

Schronisko Jiřího na Šeráku tymczasowo zamknięte z powodu braków chętnych do pracy Czesi zapraszają Polaków (WIDEO)

Całoroczne schronisko turystyczne w paśmie górskim Wysokiego Jesionika (czes. Hrubý Jeseník), w północno-wschodnich Czechach, w Sudetach Wschodnich. Ma problemy ze znalezieniem chętnych do pracy, i tym sposobem musi ograniczyć jego działalnośc.

Narciarze biegowi, którzy wybierają się na górę Šerák w Jesionikach, napotkają na nieprzyjemną niespodziankę. Z powodu braku chętnych do pracy, operatorzy zdecydowali o tymczasowym zamknięciu schroniska.

Jedynym powodem, dla którego tymczasowo zamknęliśmy oiekt, jest brak personelu. Wybraliśmy cztery osoby z urzędu pracy, ale trzy z nich popadły w ruinę w ciągu dziesięciu dni. Poinformował szef kompleksu na Bonera Ramzowa Karola Kubíčková.

Jak informuje Czeski Urząd Pracy

Problemy z brakami kadrowymi dotykają większość obszarów górskich w czasie tej zimy. Finansowo nie mogą konkurować z dużymi firmami, a zwłaszcza z „Korporacjami”, których apetyt na pracowników w obecnym boomie gospodarczym jest niemal nieograniczony.

Jednym z możliwych rozwiązań mogą być pracownicy z Polski
Jak stwierdziła Lenka Dusová, szef Stowarzyszenia Turystycznego Jesioników.

„Na pewno warto byłoby pomyśleć o pracownikach z Polski. Zwłaszcza zimą jest wielu polskich gości, „- mówi.

Jeśli jesteście zainteresowani, zdobyciem doświadczenia w ciekawym miejscu do życia zapraszamy do kontaktu

Kontakt: Mobil: +420 605260310
E-mail: ubytovani@bonera.cz serak@bonera.cz

Foto Video: iBassCi

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl