Strona głównaAktualnościRuszają zapisy na Uphill Race Śnieżka 2014

Ruszają zapisy na Uphill Race Śnieżka 2014

Jest taki dzień w roku gdy Karkonoski Park Narodowy otwiera swoje bramy dla miłośników dwóch kółek i pozwala zdobyć jednośladem Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów – wg najnowszych pomiarów  1603 m n.p.m. Ten dzień w tym roku to 9 sierpnia 2014. Tego dnia barwny peleton kolarzy wyruszy z centrum Karpacza na sam szczyt. 

Za nim jednak nastąpi moment startu, będzie jeszcze jeden bardzo emocjonujący dzień. To dzień w którym ruszą zapisy uczestników chcących wziąć udział  w imprezie. Co roku, dbając o dobro turystów i przyrody, Karkonoski Park Narodowy ustala limit uczestników mogących wziąć udział w imprezie. Wyśrubowany limit oraz duże zainteresowanie startujących powodują, że dzień zapisów jest nie mniej emocjonujący od wyścigu a serwery organizatora rozgrzane są do czerwoności.

W tym roku zapisy ruszą w dzień kobiet, czyli 8 marca, punktualnie o godz. 21.00. Wszyscy, którym uda się dostać na listę startową, będą mieć 7 dni na wniesienie opłaty startowej. Jeżeli w tym czasie tego nie uczynią, zapisy na pozostałe miejsca zostaną uruchomione ponownie. Procedura ta będzie uruchomiana aż do wyczerpania 350 miejsc na liście startowej.

Wyścig z Karpacza na Śnieżkę ma już 24 lata, zawsze rozgrywany jest na tej samej trasie długości 14 km, z początkiem przy Restauracji Bachus w centrum  Karpacza, następnie przez Biały Jar, kościół Wang, schroniska Strzecha Akademicka i  Dom Śląski do samego szczytu na wysokość 1603 m n.p.m. Najlepszy czas przejazdu 50minut i 53 sekundy „wykręcił” w 2010 roku Marek Galiński, nasz olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Polski MTB a obecnie szkoleniowiec kadry MTB Rosji.

Wszystkie informacje, regulamin oraz zapisy znajdziecie na stronie www.uphillrace.pl

Źródło: UM Karpacz
Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl