Strona głównaAktualnościRusza Wałbrzyskie Lato w Teatrze

Rusza Wałbrzyskie Lato w Teatrze

„Lato w teatrze” jest realizowane w 30 miastach Polski, w tym w Wałbrzychu. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem „Odbicia światów”, który zobaczymy już 24 i 25 lipca 2014 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu. Nie ma jednej godziny rozpoczęcia spektaklu. Wejścia od 16.00 do 19.30.  Sceną jest cały budynek.

Motywem przewodnim przedstawienia jest lustro. Zjawiska odbicia oraz zwierciadła intrygowały ludzkość od niepamiętnych czasów, a objawy tego zafascynowania można znaleźć praktycznie w każdej kulturze i na gruncie każdej ze sztuk. Sama struktura spektaklu będzie przywodzić na myśl wyjątkowy „gabinet luster” – każda ze scen i instalacji wizualno – dźwiękowych będzie swoistym krzywym zwierciadłem, w którym odbijać się będą marzenia, pomysły i obawy twórców, ale i decyzje podejmowane przez widzów. Wykorzystamy zjawisko palindromów, czyli użycia wyrazów i zwrotów, które brzmią tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej.

walbrzych

– Pracujemy w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, promocyjno-dziennikarskiej. Warsztaty są dla nas szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie – mówią zgodnie uczestnicy ogólnopolskiego projektu.

„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla młodzieży. Projekt został zainicjowany w 2008 roku. Realizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w Wałbrzychu po raz czwarty.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl