Strona głównaAktualnościRusza 45 Rajd Świdnicki KRAUSE (PROGRAM)

Rusza 45 Rajd Świdnicki KRAUSE (PROGRAM)

Już w najbliższy piątek rusza pierwsza eliminacja Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na kultowych trasach rozegranych zostanie 12 odcinków specjalnych, udział w jubileuszowym 45. Rajdzie Świdnickim – KRAUSE, jednej z najstarszych imprez w kraju, zapowiedziało aż 80 teamów, a im towarzyszyć będą rzesze kibiców i sympatyków sportów motorowych.

  1. Rajd Świdnicki – KRAUSE rozpocznie się ceremonią startu na Rynku w Świdnicy, zaplanowaną na piątek, 21 kwietnia o godz. 17:30. Po tej uroczystości, zaraz po godz. 19-tej, ruszy uliczny odcinek – Superoes Crusar. Reszta ścigania została opracowana w sobotnio-niedzielnym wydaniu. Łącznie do pokonania 12 oesów o długości ok. 135 km, a cały rajd liczy 529 km.

Z numerem 1 w tegorocznym Rajdzie wystartują Jakub Brzeziński z Szymonem Marciniakiem, którzy zapowiadają start przednionapędowym Citroenem DS3 R3T.

Sześć załóg wystartuje samochodami klasy R5. Filip Nivette z Kamilem Hellerem nakleją numer 2 na drzwi swojej Skody Fabia R5. Tuż za nimi na liście zgłoszeń widnieją Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem i Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem. Te załogi wystartują w Świdnicy Fordami Fiesta R5. Świetnie znany polskim kibicom Dominykas Butvilas zapowiada Skodę Fabię R5, a jego pilotem będzie Renatas Vaitkevicius. Bliźniaczym samochodem zadebiutuje na trasach RSMP Marcin Gagacki i Marcin Bilski.

Z numerem 7 do rywalizacji przystąpią Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5). Pięć załóg zgłosiło się w samochodach klasy Open N, a aż jedenaście zespołów, z Dariuszem Polońskim i Balbiną Gryczyńską na czele, będzie rywalizować za kierownicą samochodów przygotowanych w klasie 4. Janek Chmielewski podobnie jak w zeszłym roku wystartuje za kierownicą tylnonapędowego BMW R+Maxi. Jego pilotem będzie Kamil Kozdroń. Ich BMW zgłoszone jest w klasie Open 2WD.

W stawce krajowego czempionatu nie zabraknie Pawła Krysiaka, kierowcy ze Strzegomia, który postawił na pilota Pawła Gacka i Forda Fiestę R2. Załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej pojedzie w barwach tytularnego sponsora zawodów – firmy KRAUSE.

45. Rajd Świdnicki – KRAUSE
1. runda Inter Cars RSMP – harmonogram

Etap 1 – piątek, 21 kwietnia 2017 r.
Ceremonia Startu – Świdnica, Rynek – 17:15
OS 1 Świdnica – Super OS CRUSAR – 19:03

Etap 1 – sobota, 22 kwietnia 2017 r.
Start – serwis/wyjazd 9:00
Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 – 9:00, 12:47, 17:15
OS 2/5/8 Rościszów – Walim 1 / 2 /3 – 9:54, 13:56, 16:30
OS 3/6 Miłków – Kamionki 1 / 2 – 10:29, 14:31
OS 4/7 Wolibórz – Jodłownik 1 / 2 – 11:39, 15:41
Meta Etapu 1, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 – 18:00

Etap 2 – niedziela, 23 kwietnia 2017 r.
Start – serwis/wyjazd 9:00
Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 – 9:00, 12:15
OS 9/11 Kamionki – Walim 1 / 2 – 10:00, 13:30
OS 10/12 Zagórze – Walim 1 / 2 (Power Stage) – 10:48, 14:18
Ceremonia Mety Rajdu – Świdnica, Rynek – 15:40

 

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl