Strona głównaAktualnościRusza 15. edycja Świdnickich Gryfów

Rusza 15. edycja Świdnickich Gryfów

„Świdnicki Gryf” to najważniejsza nagroda gospodarcza w naszym mieście. Ma ona na celu wyróżnienie a także promowanie firm i przedsiębiorstw działających w mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego”, promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie.

– „Świdnicki Gryf” to prestiżowe wyróżnienie przyznawane firmom, które swoimi działaniami dają przykład innym przedsiębiorcom i pokazują, że w Świdnicy można osiągnąć sukces i to na wielu płaszczyznach. Przyznając nagrody chcemy wyróżnić tych najlepszych z najlepszych – mówi Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy.
25 marca w Urzędzie Miejskim w Świdnicy odbyło się pierwsze posiedzenie kapituły Nagrody Gospodarczej Świdnicki Gryf 2019. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele władz miasta: Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski zastępca prezydent Świdnicy, a także laureaci nagrody z ubiegłego roku, czyli: DAR-VIT Dariusz Konarski, Piekarnia PROFIT – BIS s. c. Anna, Jacek Wychowanek, Biuro Turystyczne RAPALA s. c. Agnieszka Rąpała, Firma KOROLEWICZ – Marcin Korolewicz, Piotr Pamuła, przedstawiciel Electrolux Poland Sp. z o. o, PPUH STEINBUDEX – J.M Jerzy Majorek, Agnieszka Poroś – Łojewska – prezes Stowarzyszenia Świdnickich Mam – „Mamy co kochamy” oraz przedstawiciele organizacji okołobiznesowych – Świdnickiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich i Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
W tym roku nagrody przyznane będą w następujących kategoriach:

„Sudecki produkt regionalny”
„Lider przedsiębiorczości”
„Lider mikroprzedsiębiorczości”
„Dobre smaki”
„Zdrowie i uroda”

Nowością są dwie ostatnie kategorie. „Dobre smaki” – to nagroda, która dotyczy restauracji, kawiarni, cukierni, pizzerii i barów. Tu oceniane będzie m.in.: serwowanie smacznych dań i napojów różnorodnych smaków, regionalny produkt w ofercie, nienaganna, profesjonalna obsługa gości, a także budowanie atmosfery miejsca i zachęcania do spędzania w nim czasu. Z kolei „Zdrowie i uroda” to kategoria skierowana do branży usług kosmetycznych, fryzjerskich, dietetycznych, zdrowej żywności i fitness. Brane pod uwagę będzie to, w jaki sposób wychodzi się naprzeciw oczekiwaniom, życzeniom klientów, specyficznych grup odbiorców, jakość świadczonych usług, efektywność i skuteczność działania firmy np. udział w lokalnym rynku.
Czekamy na zgłoszenia przedsiębiorców i firm. Wypełnione ankiety mogą oni przesyłać do 23 czerwca br. na adres mailowy: swidnickigryf@um.swidnica.pl lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Świdnicy ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica.

Zgłoszenia mogą również dokonywać organizacje gospodarcze, członkowie kapituły oraz po raz pierwszy osoby fizyczne. Na Państwa propozycje wraz z uzasadnieniem czekamy do 10 czerwca br. również pod adresem mailowym: swidnickigryf@um.swidnica.pl. Organizator po uzyskaniu zgody zgłoszonych przedsiębiorców i firm przekaże ankiety kandydatów do oceny przez kapitułę.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Ankietę oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony: www.swidnickigryf.pl.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl