Strona głównaAktualnościRuch i zatrudnienie w dzierżoniowskiej podstrefie

Ruch i zatrudnienie w dzierżoniowskiej podstrefie

Prawie 128 mln zainwestują w najbliższych latach cztery firmy rozszerzające swoją działalność w dzierżoniowskiej podstrefie. Jest też nowy inwestor wynajmujący halę od działającego w strefie partnera. Firmy zatrudnią nowych pracowników.

W połowie tego roku pozwolenie na rozpoczęcie działalności w strefie otrzymała Hartownia Hauck Polska sp. z o.o. Prowadzi ona działalność metalurgiczną w hali wynajmowanej od Broenu SA. Do 2025 r. Hartownia Hauck Polska sp. z o.o chce zainwestować w Dzierżoniowie co najmniej 15 mln 622 tys. zł, w tym 12 mln do 2016 roku. Tylko do końca przyszłego roku zatrudnienie znajdzie tu 15 nowych pracowników.

Firma świadczy usługi w obróbce metali i nakładaniu na nie powłok. Wykonuje finalne operacje obróbki dla ponad 200 000 komponentów stosowanych w różnych dziedzinach przemysłu high-tech, takich jak konstrukcje mechaniczne, przemysł motoryzacyjny, elektronika, elementy elektryki, przemysł lotniczy czy technologie medyczne.

Swoją działalność natomiast planują rozszerzyć cztery działające w Podstrefie Dzierżoniów zakłady, które w tym roku otrzymały na to pozwolenia WSSE „Invest-Park“.

  • Libra sp. z o.o. zamierza do 2021 r. zainwestować 15 mln zł, zwiększając zatrudnienie o 15 osób.
  • Alphavision Polska sp. z o.o. zainwestuje natomiast 1 mln 110 tys. zł do 2017 r. i zatrudni 3 nowych pracowników.Pentair Poland Sp. z o.o. planuje do 2019 r. zatrudnić 47 kolejnych osób i zainwestować 35 mln zł.
  • Cooper do 2018 r. zwiększy zatrudnienie o 10 osób i poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 58 mln 600 tys. zł.
  • Kolejne 2,5 mln zł zainwestuje w Dzierżoniowie SKC europe pu sp. z o.o., która otrzymała pozwolenie na rozszerzenie działalności w grudniu ubiegłego roku. Zatrudni ona 3 nowych pracowników.

strefa 2014

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl