Strona głównaAktualnościRozwój Podstrefy Bielawa – nowe tereny dla inwestorów

Rozwój Podstrefy Bielawa – nowe tereny dla inwestorów

Do końca października 2014 roku Podstrefa Ekonomiczna Invest-Park w Bielawie zyska 3 kilometry nowych dróg. Od kilku tygodni trwają bowiem zaawansowane prace budowlane nad rozwojem sieci drogowej w rejonie ulicy Grunwaldzkiej.

Wartość inwestycji to ponad 15 mln złotych, z czego 8,3 mln złotych stanowią pozyskane przez miasto fundusze unijne, a 2,1 mln złotych pochodzi ze środków budżetu państwa.

Jesienią inwestorzy i mieszkańcy Bielawy będą mieć do dyspozycji nowe drogi prowadzące od ulicy Grunwaldzkiej do Oczyszczalni Ścieków oraz w kierunku planowanej południowej obwodnicy Dzierżoniowa. Inwestycja obejmuje również budowę drogi łączącej ulicę Grunwaldzką z ulicami Ceglaną i Żeromskiego. Oprócz tego jesienią oddany zostanie do użytku drugi sięgacz od ulicy Grunwaldzkiej w kierunku Dzierżoniowa.

podstrefa_2014_2

Wszystkie budowane drogi posiadać będą ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie, kanalizację sanitarną i deszczową oraz sieć wodociągową. Na tym terenie zrealizowana zostanie także budowa linii energetycznej zasilającej podstrefę ekonomiczną Invest-Park.

Warto dodać, że zgodnie z decyzją Rady Ministrów z 27 maja 2014 roku Podstrefa Bielawa została powiększona z około 6 do 12 ha. Ma to związek z dużym zainteresowaniem inwestorów krajowych i zagranicznych terenami w mieście.

podstrefa_bielawa

Źródło: UM Bielawa

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl