Strona głównaAktualnościRozpoczynamy największą imprezę rajdową w regionie – przed nami 44. Rajd Świdnicki KRAUSE

Rozpoczynamy największą imprezę rajdową w regionie – przed nami 44. Rajd Świdnicki KRAUSE

Już dzisiaj startuje 44. Rajd Świdnicki-KRAUSE, 1. Runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wczoraj w Wieży Ratuszowej na Rynku w Świdnicy odbyła się Konferencja Prasowa, w której uczestniczył wiceprezydent Miasta Świdnica – Szymon Chojnowski, przedstawiciele Promotora Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Dominika Tajner-Wiśniewska, Stefan Karnabal, załogi rajdowe: Łukasz Habaj i Jacek Spentany, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, Paweł Krysiak i Paweł Gacek. W spotkaniu uczestniczył także Dyrektor Rajdu – Roman Grygianiec. 

Rajdowe emocje są już na najwyższym poziomie, a w Świdnicy czuć niezwykłą atmosferę zbliżającego się święta rajdowego. Jak podkreślał wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski Rajd Świdnicki-KRAUSE to największe wydarzenie w roku i dzięki niemu znacząco zwiększa się ruch turystyczny, a także zainteresowanie naszym regionem. „Jest to najlepsza reklama dla naszego miasta” – podkreślał.

rajd

Walkę od samego początku Rajdu zapowiadają Łukasz Habaj i Grzegorz Grzyb. Zawodnicy rywalizujący w Fordach Fiesta R5 zdają sobie sprawę z ogromnej konkurencji i wymagającej szybkiej trasy, ale liczą na wspaniałe widowisko podczas 44. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Czują się dobrze przygotowani do startu i liczą na duże zainteresowanie kibiców i zaciętą walkę na odcinkach specjalnych. Paweł Krysiak i Paweł Gacek zadebiutują za kierownicą Forda Fiesty R2. Ten start jest dla nich niezwykle ważny, bo Rajd Świdnicki-KRAUSE to ich domowa impreza, a każdy kilometr przejechany nowym autem będzie niezwykle cenny.

Dominika Wiśniewska-Tajner i Stefan Karnabal zapowiedzieli intensywne działania Promotora, który zamierza mocno popularyzować cykl Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowością jest aplikacja na urządzenia mobilne: RALLY4NOW, relacje z rajdów wrócą także do ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Pierwsze efekty zobaczymy już podczas 44. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z aktualnym Mistrzem Polski – Łukaszem Habajem:

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z wiceprezydentem Świdnicy – Szymonem Chojnowskim:

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl