Strona głównaAktualnościRozpoczyna się budowa Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku (FOTO)

Rozpoczyna się budowa Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku (FOTO)

W dniu wczorajszym odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Na  potrzeby Wyższej  Szkoły  Medycznej  powstaje nowy obiekt przy ul. Wzniesienie. Będzie to nowoczesny budynek, zbudowany z gotowych elementów. Planowane otwarcie nastąpi w 2015 roku, co podyktowane jest nowym programowaniem środków unijnych. Wartość całej inwestycji to blisko 5 mln zł.

W skład kadry  naukowo – dydaktycznej weszli wybitni naukowcy wyróżniani nagrodami Ministra Zdrowia i cenieni nie tylko w Polsce, ale również w międzynarodowych kręgach medycznych. Na uczelni wykładać będą także profesorowie z Niemiec i Czech. Inwestorką i pomysłodawczynią WSM jest prezes Centrum Edukacji w Kłodzku Violetta Jakobsze, która obejmie funkcję kanclerza uczelni. Rektorem będzie prof. zw. dr hab. Andrzej Milewicz, a prorektorem prof. zw. dr hab. Andrzej Dżugaj.

_DSC3096_edytowany-1

Założenie  Wyższej  Szkoły  Medycznej  jest inicjatywą realizowaną zgodnie z prośbami i na potrzeby absolwentów oraz aktualnych słuchaczy – prowadzonego w Kłodzku Prywatnego Medycznego Studium Zawodowego – którzy zadeklarowali podnoszenie kwalifikacji zawodowych w tworzonej uczelni.

Budynek zaprojektowany został przez studio projektowe „ALCHEMIA” z Polanicy-Zdroju.

W trakcie uroczystości dokonano wmurowania tzw. „kapsuły czasu” – zawierającej pamiątkowe monety, zdjęcia, bieżące wydania lokalnej prasy oraz akt erekcyjny podpisany przez władze uczelni i zaproszonych gości m.in. posłów Monikę  Wielichowską, Andrzeja Dąbrowskiego oraz burmistrza Kłodzka Bogusława Szpytmę. Kamień węgielny poświęcili ks. dziekan dekanatu Kłodzko Julian Rafałko i ks. proboszcz Krzysztof Doś.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl