Strona głównaAktualnościRozpoczyna się budowa ronda w centrum Dzierżoniowa – możliwe utrudnienia

Rozpoczyna się budowa ronda w centrum Dzierżoniowa – możliwe utrudnienia

Rozpoczynająca się budowa ronda na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Daszyńskiego bardzo mocno wpłynie na ruch samochodowy w Dzierżoniowie. W tym kontekście to jedna z trudniejszych inwestycji ostatnich lat. Prosimy o cierpliwość i sprawdzenie jak najlepiej poruszać się w tym czasie po mieście.

Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Daszyńskiego powstanie rondo. Ze względu na zakres prac obejmujący także instalacje sieciowe konieczne jest całkowite wyłącznie tego miejsca z ruchu.

Jak jechać?

Ruch na ul. Piłsudskiego na odcinku od Bielawskiej do ul. Daszyńskiego zostanie skierowany w kierunku Pieszyc i Wałbrzycha ulicami: Wrocławską, Piastowską, Diorowską, Świdnicką, Złotą, Zachodnią i Pieszycką.

Dla jadących z Wałbrzycha i Pieszyc w kierunku centrum ruch będzie odbywał się ulicą Kościuszki, Świdnicką, Diorowską, Piastowską i Wrocławską.

Objazd dla jadących do centrum od ronda Kresów II RP (Piastowska-Daszyńskiego) odbywać się będzie ul. Piastowską i Wrocławską, która w tym czasie będzie ulicą dwukierunkową.

Ruch na ul. Piłsudskiego pomiędzy ul. Parkową a Daszyńskiego odbywać się będzie ulicami sąsiednimi bez wyznaczania objazdu.

Przystanek autobusowy na ulicy Piłsudskiego dla osób jadących do Pieszyc, Piławy i Niemczy zostanie czasowo przeniesiony naprzeciwko przystanku linii m.in. 1 i 2.

Trasy linii autobusowych przebiegać będą wyznaczonymi objazdami. Na trasie objazdów nie przewiduje się wyznaczenia dodatkowych przystanków autobusowych.

Taka organizacja ruchu potrwa do końca lipca 2015 r.

rondo Daszynskiego przed

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl