Strona głównaAktualnościRozpoczęła się budowa Skansenu Górnictwa w Kowarach

Rozpoczęła się budowa Skansenu Górnictwa w Kowarach

W ramach projektu partnerskiego z Kopalnią Jan Sverma w Zaclerzu, skansen jest najważniejszą częścią projektu po stronie Kowar, natomiast po stronie czeskiej trwa budowa podziemnej trasy turystycznej w Jivce w byłej kopalni miedzi.

Budowa Skansenu górnictwa polega na zagospodarowaniu terenu działki nr 397/83 w Kowarach przy ul.Jagiellończyka i obejmuje następujący zakres prac :

Wykonanie ścieżki pieszej, montaż elementów skansenu składających się z ekspozycji urządzeń (torowiska, wózka , ładowarki, wieży i obudowy chodnika), elementów geologicznych (różnych skał występujących w Karkonoszach) oraz montaż tablic informacyjnych. Wykonane zostaną prace dotyczące małej architektury i elementów zieleni (pobocza i skarpy).

Budowa skansenu tradycji górniczych Miasta Kowary jest jednym z elementów projektu realizowanego wspólnie z partnerem z Zaclera – OPS Jan Sverma Dul pod nazwą „„Kultywowanie tradycji górniczych – rozwój infrastruktury turystycznej miast pogranicza polsko-czeskiego przez udostępnienie kopalni Bohumír oraz otwarcie skansenu górniczego w Kowarach” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej EFRR w ramach programu EWT Rzeczpospolita Polska – Republika Czeska.

Zakończenie budowy założono na koniec października br.

 Skansen Górnictwa w Kowarach2 Skansen Górnictwa w Kowarach

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl