Strona głównaAktualnościRock Przeciw AIDS dla uczniów świdnickich szkół

Rock Przeciw AIDS dla uczniów świdnickich szkół

Jak co roku Świdnicki Ośrodek Kultury i Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna organizują wydarzenie związane ze Światowym Dniem Walki z AIDS. Tym razem w koncertach wezmą udział uczniowie świdnickich szkół średnich.

Rock Przeciw AIDS ma w tym roku nietypową formułę. Po pierwsze odbywa się 30 listopada, czyli dzień przed oficjalnym terminem Światowego Dnia Walki z AIDS. Po drugie, ma charakter zamknięty, skierowany do zorganizowanych grup szkolnych, które uczestniczyć będą w koncertach w Klubie Bolko od godziny 8:30 do 12:00. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele II LO, III LO, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych i Zespołu Szkół nr 1.

Na scenie wystąpią świdnickie zespoły:

Nullizmatyka to projekt Nullo, wałbrzyskiego rapera i producenta, którego wspiera Pork Pores Porkinson i utalentowani muzycy ze Świdnicy (B. Bednarz (bas), M. Chochołek (perkusja), Slime (gramofony) i P. Sierakowski (gitara). Doświadczeni w wielu stylach, na scenie uwalniają rap przesiąknięty rockiem, funkiem, reggae!

Plethora powstała w 2013 roku i od tamtej pory jest jednym z najczęściej koncertujących świdnickich zespołów. Powołaniu grupy przyświecało stworzenie nowej jakości w muzyce rockowo-metalowej – połączenia energii, kunsztu muzycznego i melodyjności.

Przed i między koncertami zaprezentowane zostaną informacje na temat HIV i AIDS i przeprowadzona zostanie ankieta dotycząca zagadnień związanych z tematyką zdrowotną. Uczestnicy będą mieli szansę wygrać zaproszenia na nadchodzące koncerty organizowane przez ŚOK, m.in. Dr Misio, Sariusa i Pablopavo.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl