Strona głównaAktualnościRewitalizacja Rynku w Bardzie dobiega końca

Rewitalizacja Rynku w Bardzie dobiega końca

Zbliżają się ku końcowi prace przy remoncie chodników i środkowej części Rynku w Bardzie. Prace te dofinansowane są z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Niestety, w ramach tych projektów nie można było starać się dofinansowanie remontu dróg. Na szczęście, dzięki niższym ofertom w przetargach, pojawiły się oszczędności i dzięki temu Rada Miejska w Bardzie mogła podjąć uchwałę wpisującą do budżetu gminy kwotę około 300 tys. zł na remont dróg na Rynku. Spowoduje to, iż do połowy listopada cały bardzki Rynek nabierze nowego blasku.

Na części remontowanej w ramach funduszy unijnych już pojawiły się drzewka, wkrótce pojawią się też ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci, a także rabaty, klomby i donice z zielenią.

– Cieszę się, że nasze miasto nabiera kolorów – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański – Rynek to wizytówka miasta – nie będziemy już musieli się go wstydzić – dodaje.

Trwają również przygotowania do asfaltowania nawierzchni przy ulicy 1 Maja i części ulicy Polnej, a także wyłożone zostaną chodniki wraz z miejscami postojowymi przy bloku nr 9 na ulicy Polnej.

Źródło: Gmina Bardo

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl